Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

23.06.2014   21:08Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

На Черниговщине беженцев из Крыма пока больше, чем из Донбасса

198 семей из Крыма (349 человек) и 58 семей из восточного региона (92 человека) обратились за помощью в департамент социальной защиты населения Черниговской облгосадминистрации на 17 июня.

Об этом сообщил начальник департамента Олег Русин. Не исключено, что беженцев в области больше.

- Региональным штабом по оказанию помощи (входят Пенсионный фонд, Фонд социальной защиты и т. д.) переселенцам предоставляются в т. ч. транспортные услуги по перевозке, расселению, возобновлению утерянной соц-помощи, устройству детей в школы, детские сады, студентов — в вузы, получению социальных и страховых выплат, пенсий, социальной помощи, услуг по трудоустройству, лечению, реабилитации, — сообщил Олег Русин.

— Куда селят беженцев?

— Преобладающее большинство едет к знакомым. Четыре человека поселились в Черниговском областном центре социально-психологической помощи (на Элеваторной).

17 июня приехала группа из Донецкой и Луганской областей. Их, по линии МЧС, поселили в общежитии Бобровицкого техникума.

Из всех обратившихся к нам крымчан только 9 семей нуждались в расселении. Из 58 семей с Востока — одна семья (два человека).

У нас есть специальная база данных. В ней — информация о тех, кто желает предоставить беженцам свое жилье. В основном это частные дома в сельской местности. Желающим даем телефоны владельцев. Возможно, беженцы договорились с хозяевами напрямую.

За жилье беженцы, естественно, не платят. Также не платят за питание (в общежитии, например, есть столовая).

— Выделено ли для беженцев какое-то специальное, дополнительное финансирование?

— Нет. Помощь осуществляется за счет собственных ресурсов, резервов области. Все помогают, кто чем может. Выплаты стипендий, пенсий, социальные выплаты идут централизованно за счет Пенсионного фонда, Фонда социальной защиты и т.п.

По телефону «горячей линии» (724-095) сообщили, что мебелью и продуктами беженцам помогают волонтеры, общественные организации.

Алина Сиренко, "Весть" №25 (597) от 19 июня 2014 года.

www.gorod.cn.ua

Останні новини

Надавачі правової допомоги Чернігівщини сприятимуть реалізації прав землевласників 18:05

В Чернігові 12 вересня 2017 року відбувся тренінг «Врегулювання земельних відносин в місцевих громадах» для представників бюро правової допомоги та громадських активістів Чернігівської області.

Правозахисники сприятимуть проведенню вільних та чесних місцевих виборів 18:40

Консультування виборців та кандидатів, публічні лекції в громадах та тренінги для членів дільничних виборчих комісій – це лише частина із заходів, які проведе Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги задля сприяння проведенню прозорих та чесних перших виборів у новостворених об’єднаних територіальних громадах.

На Волині обговорили механізми посилення доступу до правосуддя для вразливих іноземців 19:27

29 серпня 2017 року в м.Луцьку відбулося засідання круглого столу щодо налагодження співпраці між державними, правоохоронними, судовими й іншими установами та неурядовими організаціями задля забезпечення доступу до правосуддя для шукачів притулку, мігрантів та інших вразливих груп іноземних громадян в Україні.

Чернігівці і переселенці отримали грантову допомогу для розвитку самозайнятості та мікропідприємництва 15:24

Впродовж липня-серпня 2017 року в Чернігові відбулися захисти бізнес-планів учасників проекту «Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення в Україні», що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Дієвій інтеграції учасників АТО на рівні громад Чернігівщини сприятимуть правозахисники 18:25

Новий проект, що втілюватимуть кілька партнерських громадських організацій, націлений на те, щоб учасники АТО та члени їх сімей змогли навчитися самостійно захищати свої права, вирішувати психологічні проблеми. Проект також сприятиме дієвій інтеграції військовослужбовців на рівні громад.