Останні публікації
05.11.2014 18:46 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Система безоплатної вторинної правової допомоги набуває поширення на Чернігівщині
Які завдання стоять перед адвокатами, а також новації у системі безоплатної правової допомоги обговорили під час зустрічі директора Координаційного центру з надання правової допомоги Міністерства юстиції України Андрія Вишневського з адвокатами області, яка пройшла 4 листопада у Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ і організацій.
На початку зустрічі Андрій Вишневський подякував співробітникам обласного центру безоплатної вторинної правової допомоги за плідну роботу.
- Чернігівський центр є одним із зразків того, як має бути організовано надання безоплатної правової допомоги в Україні, - підкреслив директор Координаційного центру.
Як зазначалось, в області завершився 6 етап конкурсу адвокатів, за результатами якого відібрано 13 кандидатів до відповідних реєстрів Чернігівського обласного центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Наразі в області налічується 150 фахівців, які надають безкоштовну правову допомогу громадянам.
Загалом в Україні рівень державного фінансування на оплату юридичної допомоги в поточному році склав майже 66 мільйонів гривень, із них 1,5 мільйона гривень отримала Чернігівщина. Результатом роботи адвокатів області у поточному році стало винесення 2-х виправдовувальних вироків по кримінальним провадженням.
Поділилися фахівці центру і планами на майбутнє, у перспективі – створення регіональних центрів з надання правової допомоги у Ніжині та Сосниці, що будуть займатися цивільними справами. При цьому кримінальні провадження та організаційні питання вирішуватимуться в обласному центрі.
У ході діалогу також обговорювалися питання нововведень у діючому законодавстві України стосовно надання безоплатної вторинної правової допомоги, умов оплати праці, затвердження структури центрів та взаємодії з радою адвокатів України, особливості захисту ув’язнених та створення Громадської організації «Об’єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу».
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації
Останні новини
Поліцейські Черніговщини вчаться захищати дітей від домашнього насильства 00:00
Представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Ірина Бірюк провела тренінг на тему: «Виявлення та реагування на випадки домашнього насильства щодо дитини» для інспекторів Служби освітньої безпеки ГУНП в Чернігівській області.
Чернігівські активісти зміцнюють стресостійкість та мотивацію в правозахисній діяльності 18:39
Перевтома, стрес, професійне вигорання… Як не піддатися їхньому впливу та підтримувати себе під час роботи з постраждалими? Відповіді шукали на тренінгу «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», організованого за ініціативи ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» для представників коаліції «Чернігівщина 1325» задля створення безпечного простору для розмови про власний стан і ресурс.
Тренінг для фахівців громад: захист постраждалих від насильства, пов’язаного з війною 22:41
У відповідь на зростання потреб у підтримці дітей, які постраждали від насильства в умовах збройного конфлікту, в Чернігові відбувся спеціалізований тренінг для фахівців служб у справах дітей місцевих громад Чернігівщини.
Чернігівські медійники вчилися висвітлювати судові процеси у справах війни 19:19
В Чернігові відбувся онлайн-тренінг «Як висвітлювати судові процеси у справах війни та працювати з потерпілими» для медіа працівників та активістів Чернігівської області. Захід організовано Регіональним хабом Інституту масової інформації Медіабаза Чернігів у партнерстві з Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини.