Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

05.11.2014   18:46Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Система безоплатної вторинної правової допомоги набуває поширення на Чернігівщині

Які завдання стоять перед адвокатами, а також новації у системі безоплатної правової допомоги обговорили під час зустрічі директора Координаційного центру з надання правової допомоги Міністерства юстиції України Андрія Вишневського з адвокатами області, яка пройшла 4 листопада у Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ і організацій.

На початку зустрічі Андрій Вишневський подякував співробітникам обласного центру безоплатної вторинної правової допомоги за плідну роботу.

- Чернігівський центр є одним із зразків того, як має бути організовано надання безоплатної правової допомоги в Україні, - підкреслив директор Координаційного центру.

Як зазначалось, в області завершився 6 етап конкурсу адвокатів, за результатами якого відібрано 13 кандидатів до відповідних реєстрів Чернігівського обласного центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Наразі в області налічується 150 фахівців, які надають безкоштовну правову допомогу громадянам.

Загалом в Україні рівень державного фінансування на оплату юридичної допомоги в поточному році склав майже 66 мільйонів гривень, із них 1,5 мільйона гривень отримала Чернігівщина. Результатом роботи адвокатів області у поточному році стало винесення 2-х виправдовувальних вироків по кримінальним провадженням.

Поділилися фахівці центру і планами на майбутнє, у перспективі – створення регіональних центрів з надання правової допомоги у Ніжині та Сосниці, що будуть займатися цивільними справами. При цьому кримінальні провадження та організаційні питання вирішуватимуться в обласному центрі.

У ході діалогу також обговорювалися питання нововведень у діючому законодавстві України стосовно надання безоплатної вторинної правової допомоги, умов оплати праці, затвердження структури центрів та взаємодії з радою адвокатів України, особливості захисту ув’язнених та створення Громадської організації «Об’єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу».

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації

Останні новини

Як уникнути торгівлі людьми у сучасних умовах 17:06

18 жовтня в Європейський день протидії торгівлі людьми, представниці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини незважаючи на повітряну тривогу, що тривала понад 15 годин, провели інтерактивний воркшоп «Як уникнути торгівлі людьми у сучасних умовах».

Відбулося чергове засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при Чернігівській ОВА 17:01

18 жовтня відбулося чергове засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при облдержадміністрації.

Правозахисники на варті захисту прав медіа в умовах війни 19:07

14 жовтня в Чернігові відбувся інтенсивний офлайн тренінг “Журналістика майбутнього: Право, Захист та ШІ” для місцевих журналістів та представників громадських організацій, організований Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) та Регіональним хабом Інституту масової інформації “Медіабаза Чернігів”.

Чернігівські правники посилюють спроможність в захисті прав постраждалого від війни населення 22:19

В Чернігові відбувся тренінг для представників системи безоплатної правничої допомоги в Чернігівській області проведено тренінг на тему «Захист прав постраждалого від війни населення».

Протидія гендерно-зумовленому насильству: як молодь може змінити суспільство 19:46

10-11 жовтня 2024 року в м.Чернігів відбувся дводенний тренінг «Школа молодого активіста з протидії гендерно-зумовленому насильству», учасниками якого стали учні та вчителі з різних громад Чернігівщини.