Останні публікації
25.05.2015 23:31 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Забезпечення реалізації прав дітей на Чернігівщині
За тиждень у світі відзначатимуть Міжнародний день захисту прав дітей. Цей особливий день нагадує суспільству про необхідність дотримання прав дитини, як однієї з головних засад формування гармонійної особистості. Свято радості та надії для майже 14 тисяч соціально незахищених дітей буде організовано і на Чернігівщині. Про це повідомила начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Людмила Зеленько 25 травня під час чергового брифінгу для ЗМІ.
На сьогодні, за її словами, в області нараховується 2235 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Із них — понад 87% охоплено сімейними формами виховання — опіка, піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу. Протягом дев’яти останніх років в регіоні дуже активно розвивалась мережа дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ) та прийомних сімей (ПС). За цей час, кількість дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, в цих альтернативних формах сімейного виховання майже у два рази перебільшила кількість таких дітей в інтернатних закладах.
Останнім часом, незважаючи на складну ситуацію в країні, кількість охочих взяти дитину-сироту до сім’ї в області значно зросла.
— Упродовж двох останніх років жодної дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, не було влаштовано до загальноосвітніх інтернатних установ системи освіти, — підкреслила начальник служби у справах дітей облдержадміністрації.
За результатами минулого року на квартирний облік поставлено 121 дитину-сироту, дитину позбавлену батьківського піклування та захищено житлових та майнових прав 731 дитини. Ще 16 дітей-сиріт, завдяки дії обласній програмі по забезпеченню житлом осіб з числа сиріт, отримали власне житло.
Загалом у 2014 році службою у справах дітей було забезпечено соціально-правовий захист понад 6 тисяч дітей регіону.
За інформацією заступника директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Інни Снегерьової, в області здійснюється виплата усіх видів державної соціальної допомоги сім’ям з дітьми. На це в державному бюджеті цьогоріч передбачено більше 942 мільйонів гривень.
Понад 6 тисяч багатодітних сімей, в яких виховується майже 18 тисяч дітей, користуються пільгами. Це, зокрема, 50% знижка на житлово-комунальні послуги, послуги зв’язку, знижка на придбання твердого палива та скрапленого газу тощо.
Окрім цього, проводиться робота щодо захисту прав та законних інтересів соціально-незахищених категорій дітей, переміщених на територію області із зони АТО. На даний час у регіоні проживає 2 тисячі дітей зі сходу країни. Усі вони обов’язково будуть оздоровлені влітку.
Як зазначила директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Алла Кот, для надання дітям, які опинились у складних життєвих обставинах, зазнали насильства або залишились поза сімейним оточенням психологічної, педагогічної та юридичної допомоги, в області діє мережа центрів соціально-психологічної реабілітації дітей. На сьогодні налічується три таких заклади (м.Чернігів, м.Ніжин та с.Хмільниця). Крім цього, тут проводять ще навчання для кандидатів в усиновлювачі, у прийомні батьки та батьки-вихователі.
Останні новини
Як уникнути торгівлі людьми у сучасних умовах 17:06
18 жовтня в Європейський день протидії торгівлі людьми, представниці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини незважаючи на повітряну тривогу, що тривала понад 15 годин, провели інтерактивний воркшоп «Як уникнути торгівлі людьми у сучасних умовах».
Відбулося чергове засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при Чернігівській ОВА 17:01
18 жовтня відбулося чергове засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при облдержадміністрації.
Правозахисники на варті захисту прав медіа в умовах війни 19:07
14 жовтня в Чернігові відбувся інтенсивний офлайн тренінг “Журналістика майбутнього: Право, Захист та ШІ” для місцевих журналістів та представників громадських організацій, організований Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) та Регіональним хабом Інституту масової інформації “Медіабаза Чернігів”.
Чернігівські правники посилюють спроможність в захисті прав постраждалого від війни населення 22:19
В Чернігові відбувся тренінг для представників системи безоплатної правничої допомоги в Чернігівській області проведено тренінг на тему «Захист прав постраждалого від війни населення».