Останні публікації
16.07.2015 19:21 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Уряд вкотре уточнив процедуру реєстрації внутрішніх переселенців як безробітних
Постановою Кабінету Міністрів України від 08.07.2015 р. № 473 внесено зміни до Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу.
Відповідно до вказаних змін при реєстрації в якості безробітних внутрішньо переміщені особи, які звільнилися з роботи (припинили зайнятість), за відсутності документів, що підтверджують факт звільнення, пред’являють:
паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України;
облікову картку платника податків;
довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
заяву про припинення трудових відносин, справжність підпису на якій нотаріально засвідчена, або документ, що підтверджує факт припинення зайнятості, а також розрахунковий документ (квитанцію), що підтверджує надсилання зазначеної заяви роботодавцю рекомендованим листом з описом вкладення (може пред’являтися також відповідне рішення суду про припинення трудових відносин (припинення зайнятості). Замість цього раніше зайняті особи можуть подавати цивільно-правовий договір або витяг з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб - підприємців.
Крім того, згідно із вказаними змінами випускники вищих та професійно-технічних навчальних закладів, які навчалися за державним замовленням та є внутрішньо переміщеними особами і звернулися до центру зайнятості протягом одного року з дня закінчення навчання, звільняються від обов’язку подання довідки про надання можливості самостійного працевлаштування і про самостійне працевлаштування. ВПО, які є членами особистого селянського господарства, також не подають довідку про припинення ведення особистого селянського господарства або вихід з такого господарства.
Зміни передбачають додаткову підставу для припинення реєстрації безробітних – це закінчення строку дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
З практичних питань реалізації своїх прав вимушені переселенці можуть звертатися до партнерів проекту «Нові виклики в правовій підтримці та захисті прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні», який реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги за підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED) у Волинській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Миколаївській, Одеській, Рівненській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій та Чернігівській областях.
Останні новини
Як уникнути торгівлі людьми у сучасних умовах 17:06
18 жовтня в Європейський день протидії торгівлі людьми, представниці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини незважаючи на повітряну тривогу, що тривала понад 15 годин, провели інтерактивний воркшоп «Як уникнути торгівлі людьми у сучасних умовах».
Відбулося чергове засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при Чернігівській ОВА 17:01
18 жовтня відбулося чергове засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при облдержадміністрації.
Правозахисники на варті захисту прав медіа в умовах війни 19:07
14 жовтня в Чернігові відбувся інтенсивний офлайн тренінг “Журналістика майбутнього: Право, Захист та ШІ” для місцевих журналістів та представників громадських організацій, організований Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) та Регіональним хабом Інституту масової інформації “Медіабаза Чернігів”.
Чернігівські правники посилюють спроможність в захисті прав постраждалого від війни населення 22:19
В Чернігові відбувся тренінг для представників системи безоплатної правничої допомоги в Чернігівській області проведено тренінг на тему «Захист прав постраждалого від війни населення».