Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

23.09.2015   23:16Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Уряд змінив порядок надання переселенцям адресної допомоги для покриття витрат на проживання

Кабінет Міністрів України постановою від 26.08.2015 р. № 636 вніс зміни до Порядку надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженому постановою Уряду від 01.10.2014 р № 505.

Згідно із зазначеними змінами прийнятий рік тому документ отримав назву – Порядок надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Також, як випливає зміненої редакції Порядку право на отримання щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання мають виключно внутрішньо переміщені особи, якими відповідно до ст. 1 Закону України «Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб» є громадяни України, які постійно проживають в Україні та яких змусили або які самостійно покинули своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, масових порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Раніше право на отримання допомоги мали також іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають на території України.

Грошова допомога надається ВПО, які стоять на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах рад, з дня звернення за призначенням допомоги і виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців.

У заяві про призначення допомоги відтепер не потрібно вказувати дані про наявність у будь-кого з членів сім’ї у власності житлового приміщення, розташованого в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України або райони проведення АТО.

Крім того, наявність у сім’ї є двох або більше транспортних засобів (механізмів), що підлягають державній реєстрації та обліку в Державтоінспекції (автобусів, вантажних та легкових автомобілів) надалі не вважатиметься підставою для відмови у призначенні допомоги.

Також на осіб працездатного віку, яким призначено допомогу, відповідно до внесених змін покладено обов’язок інформувати у триденний строк орган соцзахисту не лише про факт працевлаштування, а й про взяття на облік в якості безробітних.

Зазначені вище зміни набрали чинності з 09.09.2015 р.

З практичних питань реалізації своїх прав вимушені переселенці можуть звертатися до партнерів проекту «Нові виклики в правовій підтримці та захисті прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні», який реалізується Всеукраїнською коаліцією з надання правової допомоги за підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED) у Волинській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Миколаївській, Одеській, Рівненській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій та Чернігівській областях.

Останні новини

Чернігівські правозахисники зміцнюють стресостійкість та мотивацію в громадській діяльності 19:10

Перевтома, стрес, професійне вигорання. Як не піддатися їхньому згубному впливу та як з ними боротися? Розібратися з цим допоміг тренінг на тему: «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», тренером якого стала неперевершена супервізорка, психологиня та експертка з питань протидії гендерно-зумовленому насильству ГО «Центр «Жіночі перспективи» Олена Кальбус.

Інформаційні заходи з протидії гендерно-зумовленому насильству в Остерській та Новобілоуській громадах 18:27

Продовжуючи роботу з громадами у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, провели робочі зустрічі в Остерській та Новобілоуській громадах Чернігівської області.