Останні публікації
13.10.2015 08:36 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Виїзне консультування вимушених переселенців та мешканців с.Красне Чернігівського району
Як показує практика, значна кількість звернень до приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини, що працює на базі Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, було саме з питань реєстрації прав власності на нерухоме майно, в тому числі оформлення земельних ділянок, не тільки від мешканців, а й від представників сільських та селищних рад.
Через це було вирішено здійснити виїзний захід в с.Красне Чернігівського району Чернігівської області на базі сільської ради та надати консультації та інформацію громадянам стосовно реалізації та захисту їх прав.
Окрім того, на території Краснянської сільської ради (с.Красне, Скорінець, Золотинка) проживають також й внутрішньо переміщені особи. Правові консультації саме цим верствам населення продовжують користуватись попитом, але в багатьох випадках для них є недоступними, адже не всі мають можливість приїхати до обласного центру та отримати фахову юридичну допомогу. Через юристи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини завітали 13 жовтня 2015 року до с.Красне для надання правових консультацій.
Серед основних правових питань, з якими вимушені переселенці та місцеві жителі звернулися до юристів Ірини Бірюк, Наталії Піддубної та Володимира Чауса за консультацією - роз’яснення щодо отримання адресної допомоги та соціальних виплат для внутрішньо переміщених осіб, спадкування, розірвання шлюбу та виплата аліментів.
Також селяни цікавилися питаннями, пов’язаними з отриманням субсидій та земельних відносин.
Таким чином, найбільш вразливі верстви населення, зокрема переселенці із зони АТО, мали можливість отримати безкоштовну юридичну допомогу та більше дізнатися про свої права навіть у віддаленій сільській місцевості.
Останні новини
Від війни до підтримки: проєкт, який змінює долі жінок 22:47
Чернігівський громадський комітет захисту прав людини долучився до проєкту “Захистимо її разом: зміцнюємо громади, рятуємо життя” – ініціативи, яка має дуже просту, але життєво важливу мету: щоби жінки та дівчата в постраждалих від війни громадах мали доступ до допомоги, підтримки й простору, де їх бачать і чують.
В Чернігові відбувся тренінг для адвокатів із захисту свободи слова в умовах війни 21:41
Радою адвокатів Чернігівської області у партненрстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» проведено спеціалізований семінар для адвокатів Чернігівщини, присвячений захисту свободи слова та медіа.
Інформація за режимами доступу буває 00:00
Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір, однак режим доступу до інформації напряму залежить від її виду.
Що таке публічна інформація? 15:52
Кожен, зокрема журналіст, має право: - вільно збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію; - отримувати публічну інформацію про діяльність влади у зручний для себе спосіб.