Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

19.05.2016   19:54Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Безробітних переселенців навчають боротися за свої права

19 травня 2016 року на базі Чернігівського міського центру зайнятості відбувся семінар для внутрішньо переміщених осіб на тему: «Захист трудових та соціальних прав ВПО»

Реагуючи на затребуваність безоплатної правової допомоги саме для цієї категорії осіб, ЧГКЗПЛ спільно з Чернігівським обласним центром зайнятості було проведено семінар на тему: «Захист трудових та соціальних прав ВПО».

Про всі актуальні на сьогодні питання та зміни в законодавстві, а також можливість захисту порушених прав пояснювала юрист Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Кулікова.

Під час заходу були розглянуті питання щодо отримання адресної допомоги, адже питання дуже актуальне. Наразі поновити виплату адресної допомоги можна лише через суд, оскільки державні органи не беруть на себе відповідальності по призначенню адресної допомоги до урегулювання колізій в існуючому законодавстві. Під час тренінгу було наголошено на тому, що юристи нашої організації вже мають успішний досвід в таких справах, тому порадою в даному випадку є не зволікати і не слухати пусті обіцянки, що треба зачекати, а діяти відразу.

Також було зазначено про те, що операція «верифікація» або незаконне скасування довідки вимушеного переселенця торкнулась майже кожного. Зазначені рішення щодо скасування довідки, з якими ми зіштовхуємось кожного дня, виносяться з низкою порушень. Так, Законом України від 20.10.2014 року № 1706­VII «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» зі змінами, внесеними Законом України від 24 грудня 2015 року № 921-VIII, визначається вичерпний перелік підстав для скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та внесення відомостей про це в Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб є обставини. Рішення про скасування дії довідки приймається керівником структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад за місцем проживання особи та надається внутрішньо переміщеній особі протягом трьох днів з дня прийняття такого рішення.

Наразі, відповідні органи не просто не повідомляють громадян визначеним законодавчо чином про скасування довідки або внесення особи до «чорних списків», але і навмисно приховують цю інформацію. Як наслідок, особа ні про що не здогадуючись, просто наступного місяця не отримує належні їй виплати, приходить до місцевого соціального захисту, і втрачає день, стає жертвою цькувань і дискримінаційних заяв з боку державних службовців, для того, щоб отримати хоч якусь відповідь.

Також окремою частиною семінар було ознайомлення ВПО, що перебувають на обліку в центрах зайнятості, про їх трудові права та інші соціальні.

В рамках семінару внутрішньо переміщені особи дізнались і про законодавство, як українське, так і міжнародне, а також міжнародні механізми захисту прав.

Останні новини

Громадський центр правосуддя: підтримка та захист прав громадян в Чернігівській області 19:19

Попри складну та напружену ситуацію, спричинену повномасштабним вторгненням та гуманітарною кризою, своє функціонування продовжує Громадський центр правосуддя (ГЦП), що знаходиться в м. Чернігові, на базі громадської організації «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та філія ГЦП в м. Ічня на базі Ічнянського районного суду Чернігівської області.

Чернігівські поліцейські пройшли тренінг з протидії гендерно-зумовленому насильству 19:46

23 липня 2024 року для працівників відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП в Чернігівській області було проведено тренінг на тему «Ідентифікація, фіксація та перенаправлення постраждалих від гендерно-зумовленого насильства, в т. ч. воєнних злочинів».

Протидія гендерно-зумовленому насильству: тренінг для поліцейських сектору освітньої безпеки Чернігівщини 18:35

Навчатися та набувати нового досвіду у сфері протидії гендерно-зумовленому насильству (ГЗН) – важливий аспект у сучасному світі.