Останні публікації
01.10.2016 10:38 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
На Чернігівщині з’явився поліцейський омбудсмен
Віднедавна у Чернігові з’явився поліцейський омбудсмен, який з 26 вересня призначений на посаду. Звати омбудсмена – Панасюк Анна Олександрівна, їй 27 років. Народилася у місті Вишневе Київської області. У 2011 році закінчила Національну академію внутрішніх справ за спеціальністю «Правознавство». До приходу в поліцію працювала в одному з українських банків.
Працювала в патрульній поліції Києва із перших днів її заснування. Із серпня 2016-го обіймала посаду старшого інспектора відділу моніторингу та аналітичного забезпечення Управління патрульної поліції у місті Чернігові. Коли ж Національна поліція України оголосила конкурс на заміщення посад уповноважених із питань контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності, подала документи і пройшла відбір.
Анна розповіла, що навчання було дуже інтенсивним й нелегким. За місяць підготовки слухачі основну увагу приділяли дисципліні “Права людини” та вивчали резонансні справи, які громадяни виграли проти України в Європейкому суді з прав людини. Основними обов’язками поліцейського омбудсмена є забезпечення контролю за дотриманням прав і свобод людини працівниками поліції. Омбудсмени слідкують за тим, щоб фіксувались всі дії з людиною, яка є затриманою. Вони мають безперешкодний доступ до всіх приміщень, які є підконтрольними Нацполіції.
Отримати інформацію з порушення прав людини можуть з любих джерел. Це може бути звернення людини, інтернет ресурси, ЗМІ. Якщо видно із зібраних документів, що порушення може підтвердиться, омбудсмени ініціюють службове розслідування. Також проводять комплексні перевірки підрозділів Нацполіції, з приводу того, як ведеться документація, котра реєструє людей до центру вторинної правової допомоги і медичних закладів.
Управління забезпечення людини є структурним підрозділом апарату Національної поліції України. Поліцейські омбудсмени підпорядковуються Голові Нацполіції.
Територіальне місцезнаходження Чернігівського поліцейського омбудсмена – Головне управління Національної поліції в Чернігівській області, що на проспекті Перемоги, 74.
Прес-служба патрульної поліції Чернігова
Останні новини
Від війни до підтримки: проєкт, який змінює долі жінок 22:47
Чернігівський громадський комітет захисту прав людини долучився до проєкту “Захистимо її разом: зміцнюємо громади, рятуємо життя” – ініціативи, яка має дуже просту, але життєво важливу мету: щоби жінки та дівчата в постраждалих від війни громадах мали доступ до допомоги, підтримки й простору, де їх бачать і чують.
В Чернігові відбувся тренінг для адвокатів із захисту свободи слова в умовах війни 21:41
Радою адвокатів Чернігівської області у партненрстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» проведено спеціалізований семінар для адвокатів Чернігівщини, присвячений захисту свободи слова та медіа.
Інформація за режимами доступу буває 00:00
Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір, однак режим доступу до інформації напряму залежить від її виду.
Що таке публічна інформація? 15:52
Кожен, зокрема журналіст, має право: - вільно збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію; - отримувати публічну інформацію про діяльність влади у зручний для себе спосіб.