Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

27.10.2017   22:03Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

У Києві відбувся круглий стіл «Як органи місцевого самоврядування та держава можуть відповісти на правові потреби громади?

27 жовтня 2017 року на базі Академії адвокатури України відбувся круглий стіл на тему: «Як органи місцевого самоврядування та держава можуть відповісти на правові потреби громади?». У заході взяли участь представники Координаційного центру з надання правової допомоги, регіональних та місцевих центрів Київської, Чернігівської областей та міста Київ, представники органів місцевого самоврядування та громадські діячі.

Учасників заходу привітали перший заступник директора Координаційного центру з надання правової допомоги Мирослав Лаврінок та ректор Академії адвокатури України, адвокат, доктор юридичних наук, член-кореспондент Національної академії правових наук України Тетяна Варфоломеєва.

Під час заходу директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області Ірина Протченко розповіла про роботу програм надання правової допомоги у Чернігівській області та співпрацю з об’єднаними територіальними громадами.

«Пріоритетом у роботі Регіонального та місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги – це налагодження ефективного діалогу та обговорення конкретних шляхів співпраці з органами місцевого самоврядування. Так, на сьогоднішній день 9-ми районними радами та об’єднаними територіальними громадами області прийнято Програми правової освіти та надання безоплатної правової допомоги населенню громади. Всі програми приймалися за сприяння та ініціативи центрів безоплатної правової допомоги та партнерських громадських організацій», - підкреслила Ірина Протченко.

Тож, за сприяння Менського місцевого центру:

18 березня 2016 року таку програму прийняли у Коропському районі; 24 березня 2017 року – на пленарному засіданні Новгород-Сіверської районної ради (12 сесія сьомого скликання) була прийнята «Програма правової освіти та надання безоплатної правової допомоги населенню Новгород-Сіверського району на 2017 – 2019 роки».

Ніжинський місцевий центр посприяв у прийняті таких програм:

21 жовтня 2015 року – у Борзнянському районі; 26 січня 2016 року – Ніжинському районі; 07 квітня 2016 року – Вертіївській об’єднаній територіальній громаді; 7 червня 2016 року – у Варвинському районі.

За ініціативи Чернігівського МЦ:

15.06.2016 – Кіптівська об’єднана територіальна громада; 23.05.2016 – Деснянська об’єднана територіальна громада; 09.09.2016 – м.Славутич.

«Розуміючи, що новостворені об’єднані територіальні громади Чернігівщини мають чимало юридичних проблем та запитань, тому в минулому році ми робили великий акцент саме на прийняття таких програм в громадах, які пройшли процес об’єднання. В деяких громадах програми приймалися на рік в деяких на 2. Якщо говорити про фінансову складову кожної програми, то це мінімальні суми на відшкодування транспортних послуг та роздаткових матеріалів інформаційного характеру. Саме такі невеликі кошти прописані у цих програмах», - зазначила директор РЦ.

Кожна програма у кожній громаді орієнтована саме на ті основні проблеми, які існують у населення певної території. Однак, говорячи про основну мету таких програм, то можна сказати, що це розроблення та здійснення комплексу заходів правового, організаційного та економічного характеру, спрямованих на забезпечення доступу до безоплатної правової допомоги осіб, які мають на неї конституційне право і потребують такої допомоги.

Також, під час заходу обговорювались питання розроблення, планування, виконання Програм надання безоплатної правової допомоги; напрями розвитку та шляхи вдосконалення надання БПД, розширення доступу до правових знань та безоплатної правової допомоги в місцевих програмах надання БВПД.

Останні новини

Захист та підтримка постраждалих від гендерно-зумовленого насильства в умовах війни 19:46

Незважаючи на війну та міграційну кризу, рівень домашнього і гендерно-зумовленого насильства в Україні та на Чернігівщині зростає. Мешканці сільських, віддалених та прикордонних громад перебувають у соціально-економічній та інформаційній ізоляції та є особливо вразливими до проявів домашнього насильства.

Навчання з фізичної безпеки та тактичної медицини для волонтерів Чернігівщини 16:17

Проєкт «Волонтери – рушійна сила громадянського суспільства та підтримки жертв війни в умовах кризи», який реалізується ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» спільно з ГО «Активне суспільство України», продовжує успішно проводити навчальні тренінги для активістів, покликаних допомагати вразливим групам на небезпечних територіях.