Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

15.05.2018   17:30Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

На Чернігівщині побільшало вимушених переселенців

Понад 8 тисяч мігрантів із Донбасу та Криму проживають на Чернігівщині. Такі дані подає Міністерство соціальної політики України. В травні, порівняно з квітнем, кількість мігрантів у нашій області зросла, хоч і не суттєво – додалося 25 осіб.

Загальна кількість внутрішньо переміщених осіб в Україні становить 1 мільйон 502 тисячі 19 осіб. Стабільно більшає їх на неокупованих територіях Донбасу, а також у Харківській області.

Станом на травень кількість зареєстрованих переселенців у країні загалом збільшилася майже на 9,5 тисячі осіб. На 5 тисяч побільшало ВПО в Донецькій області, майже на 1,7 тисячі осіб – у Луганській, на 1,5 тисячі – в Харківській. Ще 776 переселенців зареєструвалися в Києві, а 671 – в Київській області.

Буквально одиниці переселенців обирають західні області країни. Наприклад, у Тернопільській і Рівненській областях за місяць побільшало лише на дві внутрішньо переміщені особи. Негативна динаміка зафіксована у Львівській області, там переселенців поменшало на 532 особи. Знизилася кількість переселенців також у Вінницькій, Черкаській, Кіровоградській і Полтавській областях.

Таким чином, станом на початок травня в Донецькій області зараз проживають найбільше ВПО – 548 тисяч 144 людини, в Луганській – 292 тисячі 191 особа, а в столиці – 162 тисячі 334 особи. Найменше переселенців, як і раніше, в Тернопільській області – лише 2 тисячі 123 особи.

За минулий місяць переселенцям виплатили 249 мільйонів гривень матеріальної допомоги для покриття витрат на проживання й оплату житлово-комунальних послуг. У квітні 2017 року ця сума була трохи меншою – 247,5 мільйона гривень. За виплатами лідирують Донецька область – 63,4 мільйона гривень, Київ – 33,9 мільйона гривень і Харківська область – 25,4 мільйона гривень. Найменше отримали переселенці Тернопільської області – 800 тисяч гривень.

 Джерело: Слово і діло

Останні новини

Поліцейські Черніговщини вчаться захищати дітей від домашнього насильства 00:00

Представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Ірина Бірюк провела тренінг на тему: «Виявлення та реагування на випадки домашнього насильства щодо дитини» для інспекторів Служби освітньої безпеки ГУНП в Чернігівській області.

Чернігівські активісти зміцнюють стресостійкість та мотивацію в правозахисній діяльності 18:39

Перевтома, стрес, професійне вигорання… Як не піддатися їхньому впливу та підтримувати себе під час роботи з постраждалими? Відповіді шукали на тренінгу «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», організованого за ініціативи ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» для представників коаліції «Чернігівщина 1325» задля створення безпечного простору для розмови про власний стан і ресурс.

Тренінг для фахівців громад: захист постраждалих від насильства, пов’язаного з війною 22:41

У відповідь на зростання потреб у підтримці дітей, які постраждали від насильства в умовах збройного конфлікту, в Чернігові відбувся спеціалізований тренінг для фахівців служб у справах дітей місцевих громад Чернігівщини.

Чернігівські медійники вчилися висвітлювати судові процеси у справах війни 19:19

В Чернігові відбувся онлайн-тренінг «Як висвітлювати судові процеси у справах війни та працювати з потерпілими» для медіа працівників та активістів Чернігівської області. Захід організовано Регіональним хабом Інституту масової інформації Медіабаза Чернігів у партнерстві з Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини.