Останні публікації
15.05.2018 17:30 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
На Чернігівщині побільшало вимушених переселенців
Понад 8 тисяч мігрантів із Донбасу та Криму проживають на Чернігівщині. Такі дані подає Міністерство соціальної політики України. В травні, порівняно з квітнем, кількість мігрантів у нашій області зросла, хоч і не суттєво – додалося 25 осіб.
Загальна кількість внутрішньо переміщених осіб в Україні становить 1 мільйон 502 тисячі 19 осіб. Стабільно більшає їх на неокупованих територіях Донбасу, а також у Харківській області.
Станом на травень кількість зареєстрованих переселенців у країні загалом збільшилася майже на 9,5 тисячі осіб. На 5 тисяч побільшало ВПО в Донецькій області, майже на 1,7 тисячі осіб – у Луганській, на 1,5 тисячі – в Харківській. Ще 776 переселенців зареєструвалися в Києві, а 671 – в Київській області.
Буквально одиниці переселенців обирають західні області країни. Наприклад, у Тернопільській і Рівненській областях за місяць побільшало лише на дві внутрішньо переміщені особи. Негативна динаміка зафіксована у Львівській області, там переселенців поменшало на 532 особи. Знизилася кількість переселенців також у Вінницькій, Черкаській, Кіровоградській і Полтавській областях.
Таким чином, станом на початок травня в Донецькій області зараз проживають найбільше ВПО – 548 тисяч 144 людини, в Луганській – 292 тисячі 191 особа, а в столиці – 162 тисячі 334 особи. Найменше переселенців, як і раніше, в Тернопільській області – лише 2 тисячі 123 особи.
За минулий місяць переселенцям виплатили 249 мільйонів гривень матеріальної допомоги для покриття витрат на проживання й оплату житлово-комунальних послуг. У квітні 2017 року ця сума була трохи меншою – 247,5 мільйона гривень. За виплатами лідирують Донецька область – 63,4 мільйона гривень, Київ – 33,9 мільйона гривень і Харківська область – 25,4 мільйона гривень. Найменше отримали переселенці Тернопільської області – 800 тисяч гривень.
Джерело: Слово і діло
Останні новини
Безпечні школи Чернігівщини через впровадження відновних практик 18:04
16 грудня 2020 року в Чернігові відбувся регіональний освітній Форум «Безпека в школі через впровадження відновних практик» для представників навчальних закладів Чернігівської області.
Доступ до правосуддя для шукачів притулку та біженців в умовах карантину під увагою громадськості та фахівців 18:15
10 грудня 2020 року відбулося онлайн обговорення на тему «Стан дотримання прав шукачів притулку, біженців та осіб без громадянства в Одеській, Херсонській і Миколаївській областях».
ЗВІТ про діяльність Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за 2019 рік 19:55
Цього року нам виповнилося вже 20 років. Тому цього року Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує традицію річного звітування і презентує публічний річний звіт за 2019 рік.
Громадські активісти сприятимуть доступу до правосуддя для біженців та шукачів притулку 19:36
7-8 листопада 2020 року на базі Освітнього дому прав людини – Чернігів відбувся тренінг «Захист прав біженців та шукачів притулку в Україні» для громадських активістів та юристів, що працюють або планують працювати з біженцями та шукачами притулку.
Адвокати та правники Миколаївської області пройшли навчання щодо захисту прав шукачів притулку та біженців 18:52
30 жовтня 2020 року в м.Миколаїв відбувся тренінг на тему «Захист прав шукачів притулку, біженців та осіб без громадянства. Міжнародні та національні стандарти» для адвокатів та працівників місцевих центрів з надання правової допомоги Миколаївської області.