Останні публікації
01.07.2019 22:55 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Стандарти належного поводження в місцях попереднього ув’язнення: круглий стіл в Чернігів
До Міжнародного дня на підтримки жертв катувань за ініціативи відокремленого підрозділу громадської організації «Україна без тортур» у Чернігівській області відбувся круглий стіл на тему: “Стандарти належного поводження в місцях попереднього ув’язнення» для начальників установ виконання покарань, начальників слідчих ізоляторів ДКВС України, психологів відділів соціально-виховної та психологічної роботи установ виконання покарань та слідчих ізоляторів ДКВС України.
В Академії Державної пенітенціарної служби за участі начальника відділу нормативно-правового забезпечення прав людини на належне утримання Департаменту реалізації національного превентивного механізму Ірини Савицької та голови ГО «Україна без тортур» Олександра Гатіятулліна, регіонального представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Тетяни Коренькової, регіонального координатора Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Алли Лепехи, громадського монітора НПМ Дмитра Науменка було проведено круглий стіл для начальників установ виконання покарань, начальників слідчих ізоляторів ДКВС України, психологів відділів соціально-виховної та психологічної роботи установ виконання покарань та слідчих ізоляторів ДКВС України.
Основними системними проблемами осіб, що були ув’язнені чи заарештовані в Україні, є неналежні умови тримання під вартою, погане поводження та неналежне розслідування за скаргами на погане поводження. Такий аналіз дотримання прав людини в українських закладах виконання покарань, проведений Секретаріатом Урядового уповноваженого з прав людини та був оприлюднений у ході «круглого столу» начальником відділу нормативно-правового забезпечення прав людини на належне утримання Департаменту реалізації національного превентивного механізму Іриною Савицькою.
Під час заходу було обговорено запровадження на національному рівні превентивних механізмів для попередження катування в закладах ув’язнення, відповідно до Факультативного протоколу ООН до Конвенції проти тортур, ратифікованого Україною влітку поточного року. Як було зазначено у ході засідання, сучасний стан дотримання прав та свобод ув’язнених чи заарештованих в Україні осіб поки що далекий від загальновизнаних міжнародних норм.
Учасники круглого столу обговорили звіт Європейського комітету з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню. Документ підготовлено за підсумками візиту місії комітету, який відбувся у грудні 2017 року. За результатами оприлюдненого звіту Комітет Ради Європи закликає українську владу невідкладно вжити заходів, щоби подолати жахливу ситуацію у в’язницях. Зазначається, що більшість відвіданих установ позбавлення волі вразили «поганими, а часом навіть жахливими умовами». На думку місії, це може бути результатом дуже малої кількості працівників в’язниць. Умови праці в’язнів не відповідають вимогам законодавства, міжнародним стандартам і за більшістю показників можуть розцінюватися як нелюдське поводження з людьми.
Серед позитивних зрушень, які відбулися у цій сфері протягом останніх років, на думку учасників заходу, стала відкритість діяльності вітчизняної пенітенціарної системи. Серед здобутків реформування пенітенціарної системи відзначається якісно новий рівень взаємодії органів виконання покарань і правозахисних організацій.
Останні новини
Як уникнути торгівлі людьми у сучасних умовах 17:06
18 жовтня в Європейський день протидії торгівлі людьми, представниці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини незважаючи на повітряну тривогу, що тривала понад 15 годин, провели інтерактивний воркшоп «Як уникнути торгівлі людьми у сучасних умовах».
Відбулося чергове засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при Чернігівській ОВА 17:01
18 жовтня відбулося чергове засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при облдержадміністрації.
Правозахисники на варті захисту прав медіа в умовах війни 19:07
14 жовтня в Чернігові відбувся інтенсивний офлайн тренінг “Журналістика майбутнього: Право, Захист та ШІ” для місцевих журналістів та представників громадських організацій, організований Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) та Регіональним хабом Інституту масової інформації “Медіабаза Чернігів”.
Чернігівські правники посилюють спроможність в захисті прав постраждалого від війни населення 22:19
В Чернігові відбувся тренінг для представників системи безоплатної правничої допомоги в Чернігівській області проведено тренінг на тему «Захист прав постраждалого від війни населення».