Останні публікації
19.02.2020 18:21 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
На Чернігівщині поліція щодня складає в середньому шість протоколів про домашнє насильство
Від початку року поліцейські Чернігівської області склали 277 адмінпротоколів за фактами насильства в сім’ях. Відкрито 21 кримінальне провадження за статтею 125 Кримінального кодексу України (умисне легке тілесне ушкодження).
Домашнє насильство – злочин, що карається законом, а не «особливості сімейних стосунків». Показовою у цьому плані є кримінальна справа щодо насильства в сім’ї в Городнянському районі.
Чоловік систематично кривдив співмешканку: словесно ображав жінку, а в стані алкогольного сп’яніння ще й погрожував розправитися з нею та її дітьми.
Врешті-решт потерпіла звернулася до поліції. Поліцейські відкрили кримінальне провадження. Суд призначив кривднику покарання у вигляді обмеження волі з іспитовим строком, тож чоловіку доведеться перебувати під наглядом органу пробації.
Також з початку 2020 року поліцейські Чернігівщини винесли 41 тимчасовий заборонний припис домашнім кривдникам. Такий припис виноситься у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров'ю постраждалої особи. Його мета – негайно припинити домашнє насильство та не допустити його продовження чи повторного вчинення.
Поліція інформує: в Україні запрацювала «гаряча лінія» для постраждалих від домашнього насильства. Сервіс цілодобово доступний за номером 15-47, дзвінки є безплатними зі стаціонарних та мобільних телефонів, анонімними та конфіденційними.
Сектор комунікації поліції Чернігівської області
Останні новини
Від війни до підтримки: проєкт, який змінює долі жінок 22:47
Чернігівський громадський комітет захисту прав людини долучився до проєкту “Захистимо її разом: зміцнюємо громади, рятуємо життя” – ініціативи, яка має дуже просту, але життєво важливу мету: щоби жінки та дівчата в постраждалих від війни громадах мали доступ до допомоги, підтримки й простору, де їх бачать і чують.
В Чернігові відбувся тренінг для адвокатів із захисту свободи слова в умовах війни 21:41
Радою адвокатів Чернігівської області у партненрстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» проведено спеціалізований семінар для адвокатів Чернігівщини, присвячений захисту свободи слова та медіа.
Інформація за режимами доступу буває 00:00
Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір, однак режим доступу до інформації напряму залежить від її виду.
Що таке публічна інформація? 15:52
Кожен, зокрема журналіст, має право: - вільно збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію; - отримувати публічну інформацію про діяльність влади у зручний для себе спосіб.