Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

05.02.2021   18:14Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

В Чернігівській області учасниками бойових дій активно роздають земельні ділянки

Про це повідомляє Чернігівська обласна державна адміністрація. Як відомо, для учасників бойових дій законодавством визначено пріоритетне – першочергове право на отримання земельних ділянок. Ветерани війни, здебільшого звертаються для отримання земельних ділянок на ведення садівництва – не більше ніж 12 соток та селянського господарства – до 2 гектарів. При цьому найпоширеніший вид земельних ділянок – для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше ніж 25 соток, у селищах – до 15 та в містах – до 10 соток.

Воїнам, які хочуть одержати ділянку із земель державної або комунальної власності, необхідно звернутися із заявою до відповідного органу виконавчої влади або місцевого органу самоврядування, як правило, це сільська, селищна або міська ради. До заяви в обов’язковому порядку додають копії паспорта, ідентифікаційного коду, пільгового посвідчення та графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки.

Рішення про надання дозволу на розробку проєкту землеустрою щодо відведення ділянки ухвалюється впродовж 1 місяця. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування ділянки вимогам законодавства.

Надалі слід замовити у землевпорядній організації виготовлення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Її розробниками можуть бути юридичні особи, які володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням (землевпорядні організації) та у складі яких працює за основним місцем роботи не менше ніж два сертифіковані інженери-землевпорядники або фізичні особи – підприємці, що володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та є сертифікованими інженерами-землевпорядниками.

Процедура оформлення документації землеустрою передбачає, що інженер-землевпорядник має визначити точні межі ділянки, її геодезичні координати і скласти кадастровий план для внесення в майбутньому відомостей про виділену земельну ділянку до Державного земельного кадастру.

Проєкт землеустрою розробляє виконавець на підставі укладеного договору. Термін виконання таких робіт не може перевищувати 6 місяців.

Далі для затвердження проєкту заявник надає відповідне клопотання, до якого додає екземпляр погодженого проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки й витяг із Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Термін розгляду такої заяви – 2 тижні.

Останнім кроком оформлення земельної ділянки є реєстрація права власності через місцевий центр надання адмінпослуг. До заяви треба надати паспорт, ідентифікаційний код, пільгове посвідчення, засвідчену копію рішення про безоплатну передачу ділянки й витяг із Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Для учасників бойових дій ця процедура безкоштовна і триває до 5 робочих днів.

Станом на 21.01.2021 року учасниками бойових дій подано на отримання земельних ділянок до Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області 16173 заяв, по яких прийнято 11 706 наказів про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок загальною площею 16981,9525, а саме: 3362 наказів для ведення індивідуального садівництва загальною площею 375,8707 га, 8344 наказів для особистого селянського господарства загальною площею 16606,0818 га.

З них: по Чернігівському району – подано на отримання земельних ділянок 4155 заяв, прийнято 3441 наказ про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок загальною площею 1829,6100 га, а саме: 2669 наказ для ведення індивідуального садівництва загальною площею 291,21 га; 772 наказів для особистого селянського господарства загальною площею 1538,4000 га.

У Чернігівській області затверджено 7538 проектів землеустрою та надано у власність військовослужбовцям земельні ділянки загальною площею 11118,5686 га, а саме: 1949 наказів для ведення індивідуального садівництва загальною площею 233,0968 га, 5589 наказів для особистого селянського господарства загальною площею 10885,4718 га.

Станом на 21.01.2021 року учасниками бойових дій подано на отримання земельних ділянок до органів місцевого самоврядування області 6474 заяв, по яких прийнято 2375 наказів про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок загальною площею 1686,2223 га, а саме: 952 наказів для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) загальною площею 122,8251 га, 312 наказів, для ведення індивідуального садівництва загальною площею 33,1680 га, 318 наказ для індивідуального дачного будівництва площею 19,2000 га, 795 наказів для особистого селянського господарства загальною площею 1511,0292 га.

Місцевими радами затверджено 1418 проектів землеустрою та надано у власність військовослужбовцям земельні ділянки загальною площею 1210,9480 га, а саме: 433 наказів для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) загальною площею 47,4180 га, 263 наказів для ведення індивідуального садівництва загальною площею 29,2810 га, 139 наказів для індивідуального дачного будівництва площею 8,4600 га, 583 наказів для особистого селянського господарства загальною площею 1125,7890 га.

Gorod.cn.ua за матеріалами Чернігівської ОДА та АрміяInform

Останні новини

12:08

Під час чергової експертної наради провели окрему робочу зустріч з регіональною координаторкою взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Аллою Лепехою.

Як уникнути торгівлі людьми у сучасних умовах 17:06

18 жовтня в Європейський день протидії торгівлі людьми, представниці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини незважаючи на повітряну тривогу, що тривала понад 15 годин, провели інтерактивний воркшоп «Як уникнути торгівлі людьми у сучасних умовах».

Відбулося чергове засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при Чернігівській ОВА 17:01

18 жовтня відбулося чергове засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при облдержадміністрації.

Правозахисники на варті захисту прав медіа в умовах війни 19:07

14 жовтня в Чернігові відбувся інтенсивний офлайн тренінг “Журналістика майбутнього: Право, Захист та ШІ” для місцевих журналістів та представників громадських організацій, організований Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) та Регіональним хабом Інституту масової інформації “Медіабаза Чернігів”.

Чернігівські правники посилюють спроможність в захисті прав постраждалого від війни населення 22:19

В Чернігові відбувся тренінг для представників системи безоплатної правничої допомоги в Чернігівській області проведено тренінг на тему «Захист прав постраждалого від війни населення».