Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

10.02.2022   18:43Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Представники омбудсмана здійснили моніторинговий візит до Ріпкинського відділення поліції в Чернігівській області

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Ірина Жмака, регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Алла Лепеха та громадський монітор Віктор Тарасов в межах реалізації національного превентивного механізму здійснили моніторинговий візит до Відділення поліції №2 (смт Ріпки) Чернігівського РУВП ГУНП в Чернігівській області, з метою перевірки додержання прав громадян, у тому числі заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-COV-2.

Під час моніторингового візиту встановлено, що вхід до відділення поліції обладнаний пандусом, є кнопка виклику для маломобільних груп населення. Проте на вході до будівлі не розміщено вивіску з повною назвою відділення поліції.

В наявності кімната прийому громадян, у вестибюлі – інформаційний стенд, де розміщені зразки оформлення документів та актуальна інформація для громадян. Книга скарг та пропозицій знаходиться на видному місці.

Члени моніторингової групи оглянули кабінети дільничних та вибірково співробітників інших підрозділів поліції, чергову частину, кімнату прийому громадян, кімнату для затриманих, ознайомилися зі службовою документацією та порядком її ведення.

Було з’ясовано, що на день візиту не створено умов для тимчасового тримання затриманих та доставлених осіб, оскільки кімната для затриманих не функціонує, що призводить до порушення прав останніх: особи тримаються у місцях, не передбачених законодавством.

Не повною мірою виконуються заходи, спрямовані на запобігання неналежного поводження із затриманими: процесуальні дії проводяться у службових кабінетах працівників, які не обладнані камерами відеоспостереження.

Службовою особою, відповідальною за перебування затриманих, не виконуються покладені на неї обов’язки, чим не забезпечується дотримання права цих осіб. Затримані не реєструються, їм не роз’яснюються підстави затримання, права і обов’язки, не здійснюється запис усіх дій, що проводяться з їх залученням тощо.

У відділенні поліції № 2 працівники не мають сертифікати щодо проходження підготовки з першої невідкладної медичної допомоги.

У відділенні поліції недостатньо вживаються протиепідемічні заходи для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19. Зокрема, не проводиться температурний скринінг відвідувачам, затриманим, доставленими та працівникам поліції. Не дотримується масковий режим.

За результатами візиту готується звіт з рекомендаціями про усунення виявлених недоліків та вжиття заходів реагування.

Останні новини

Поліцейські Черніговщини вчаться захищати дітей від домашнього насильства 00:00

Представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Ірина Бірюк провела тренінг на тему: «Виявлення та реагування на випадки домашнього насильства щодо дитини» для інспекторів Служби освітньої безпеки ГУНП в Чернігівській області.

Чернігівські активісти зміцнюють стресостійкість та мотивацію в правозахисній діяльності 18:39

Перевтома, стрес, професійне вигорання… Як не піддатися їхньому впливу та підтримувати себе під час роботи з постраждалими? Відповіді шукали на тренінгу «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», організованого за ініціативи ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» для представників коаліції «Чернігівщина 1325» задля створення безпечного простору для розмови про власний стан і ресурс.

Тренінг для фахівців громад: захист постраждалих від насильства, пов’язаного з війною 22:41

У відповідь на зростання потреб у підтримці дітей, які постраждали від насильства в умовах збройного конфлікту, в Чернігові відбувся спеціалізований тренінг для фахівців служб у справах дітей місцевих громад Чернігівщини.

Чернігівські медійники вчилися висвітлювати судові процеси у справах війни 19:19

В Чернігові відбувся онлайн-тренінг «Як висвітлювати судові процеси у справах війни та працювати з потерпілими» для медіа працівників та активістів Чернігівської області. Захід організовано Регіональним хабом Інституту масової інформації Медіабаза Чернігів у партнерстві з Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини.