Останні публікації
02.05.2023 17:19 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Консультація юриста: Розірвання шлюбу з громадянином РФ
До чернігівської приймальні проекту «Посилення демократичного врядування в Центральній та Північній Україні», який реалізує Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги за підтримки National Endowment for Democracy, звернулася жінка 1954 року народження з проблемою неможливості розірвати шлюб з чоловіком через відділ ДРЦС, оскільки шлюб укладався в РФ. Чоловік - громадянин росії, що ускладнює ситуацію. Реєстрація шлюбу також впливає на отримання судсидії та інші соціальні допомоги.
Жінка пояснила, що з чоловіком припинили спільне ведення господарства та проживання однією родиною з 2010 року. Вони не підтримують стосунків, не спілкуються, і місце проживання / перебування чоловіка невідоме. Чоловік громадянин російської федерації, ймовірно що місце його проживання росія. Жінка переконана, що подальше спільне життя і збереження шлюбу неможливі, у зв’язку з чим хоче його розірвати.
Відповідно до ч. 9 ст. 28 Цивільного процесуального кодексу України, позови до відповідача, місце реєстрації проживання або перебування якого невідоме, пред’являються за місцезнаходженням майна відповідача чи за останнім відомим зареєстрованим його місцем проживання або перебування.
Оскільки, останнє відоме місце перебування чоловіка в Україні - це адреса за якою проживає його дружина, підсудності справи буде за місцем її реєстрації.
Також відповідно до Постанови № 11 від 21.12.2007 року Пленуму Верховного суду України 5. Позов про розірвання шлюбу з особою, яка не має в Україні місця проживання або місце проживання якої невідоме, може пред'являтися за місцем знаходження майна відповідача, або за останнім відомим місцем його проживання чи перебування.
Юристом приймальні проекту в м.Чернігів було підготовлено пакет документів та складено позовну заяву до суду про розівання шлюбу на підставі:
- ч. 9 ст. 28 Цивільного процесуального кодексу України – підсудність справ за вибором позивача;
- до ч. 2 ст. 104 Сімейнго колексу України, Підстави припинення шлюбу – шлюб припиняється внаслідок його розірвання;
- ч. 3 ст. 105 Сімейного кодексу України - шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 110 цього Кодексу.
- Ст. 110 Сімейного кодексу України – позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлений одним із подружжя.
Судом було прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; справу було призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.
В короткі терміни розглянуто справу та прийнято рішення про розірвання шлюбу.
Шлюб розірвано, тепер жінка може скористатися правом на отримання субсидії.
Діяльність відбувається в рамках проекту «Посилення демократичного врядування в Центральній та Північній Україні», який реалізує Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги за підтримки National Endowment for Democracy.
Останні новини
Від війни до підтримки: проєкт, який змінює долі жінок 22:47
Чернігівський громадський комітет захисту прав людини долучився до проєкту “Захистимо її разом: зміцнюємо громади, рятуємо життя” – ініціативи, яка має дуже просту, але життєво важливу мету: щоби жінки та дівчата в постраждалих від війни громадах мали доступ до допомоги, підтримки й простору, де їх бачать і чують.
В Чернігові відбувся тренінг для адвокатів із захисту свободи слова в умовах війни 21:41
Радою адвокатів Чернігівської області у партненрстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» проведено спеціалізований семінар для адвокатів Чернігівщини, присвячений захисту свободи слова та медіа.
Інформація за режимами доступу буває 00:00
Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір, однак режим доступу до інформації напряму залежить від її виду.
Що таке публічна інформація? 15:52
Кожен, зокрема журналіст, має право: - вільно збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію; - отримувати публічну інформацію про діяльність влади у зручний для себе спосіб.