Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

09.02.2024   23:19Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Майже 80% жінки: на Чернігівщині зріс показник домашнього насильства

Понад 11 тисяч звернень з приводу домашнього насильства зафіксували на Чернігівщині протягом 2023 року. Це на 12% більше ніж у 2022 році. У порівнянні з 2021 роком кількість звернень майже не змінилась.

Про це повідомляє департамент сім'ї, молоді та спорту ОДА на своєму сайті.

Найбільше звернень — 78% надійшло від жінок, решта 22% — від чоловіків та дітей.

"На профілактичному обліку правоохоронних органів перебуває майже п'ять тисяч людей, які вчинили домашнє насильство. Загалом щодо порушників за 2023 рік винесено понад 6,5 тисячі термінових заборонних приписів. 101 сім’я – перебуває під соціальним супроводом", — йдеться у повідомленні.

На початок 2024 року на обліку Служби у справах дітей перебуває 65 дітей, які зазнали домашнього насильства. З їх сім’ями проведена відповідна робота, направлена на захист прав дитини від насильства.

На сьогодні в області функціонує 45 спеціалізованих служб підтримки постраждалих — це два денних центри соціально-психологічної допомоги з "кризовою кімнатою", шість спеціалізованих служб первинного консультування та 37 мобільних бригад допомоги.

"Протягом січня 2024 року послугами цієї мережі скористалися 1 230 людей (850 дорослих і 380 дітей). Зокрема, мобільні бригади надали понад 900 послуг", — повідомляє департамент сім'ї, молоді та спорту.

Останні новини

Від війни до підтримки: проєкт, який змінює долі жінок 22:47

Чернігівський громадський комітет захисту прав людини долучився до проєкту “Захистимо її разом: зміцнюємо громади, рятуємо життя” – ініціативи, яка має дуже просту, але життєво важливу мету: щоби жінки та дівчата в постраждалих від війни громадах мали доступ до допомоги, підтримки й простору, де їх бачать і чують.

В Чернігові відбувся тренінг для адвокатів із захисту свободи слова в умовах війни 21:41

Радою адвокатів Чернігівської області у партненрстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» проведено спеціалізований семінар для адвокатів Чернігівщини, присвячений захисту свободи слова та медіа.

Інформація за режимами доступу буває 00:00

Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір, однак режим доступу до інформації напряму залежить від її виду.

Що таке публічна інформація? 15:52

Кожен, зокрема журналіст, має право: - вільно збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію; - отримувати публічну інформацію про діяльність влади у зручний для себе спосіб.