Останні публікації
14.02.2024 13:10 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
11 мобільних бригад, 2 консультативні служби, широка просвітницька робота: досвід Прилуччини у запобіганні та протидії домашньому насильству
А також співпраця з громадськими організаціями, благодійними фондами, участь в акціях – про все, що робиться в районі задля подолання цієї проблеми, розповіла під час брифінгу в медіацентрі ОВА Олеся Кісленко, заступниця голови Прилуцької РДА.
«Війна поглибила проблему домашнього насильства. Втім постраждалі мають розуміти, що про таке не можна мовчати, необхідно відкрито говорити про випадки насильства, звертатися за соціально-психологічною допомогою», – зауважила спікерка.
До речі, останню надають команди мобільних бригад, яких наразі 11 в районі (по одній в кожній ТГ). Звернутися за безоплатною соціально-психологічною допомогою можуть всі жителі району, в тому числі і внутрішньо переміщені особи.
За словами Олесі Кісленко, мобільна бригада консультує постраждалих осіб про їхні права та можливість отримання медичних, юридичних та інших послуг, а також займається інформаційно-просвітницькою діяльністю.
Якщо говорити про статистику звернень до мобільних бригад протягом останніх трьох років, то в більшості ТГ їх кількість збільшилася. Але це пов’язано не зі збільшенням випадків домашнього насильства, а насамперед з розумінням, що цю проблему не можна замовчувати.
Контакти мобільних бригад можна знайти як на офіційному сайті, так і на фейсбук-сторінці РВА.
Також, у Прилуцькому районі функціонують 2 спеціалізовані служби первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі: при комунальному закладі «Варвинський Центр соціальних служб» (Варва) та при Центрі соціальних служб (Прилуки).
Покращенню якості надання послуг постраждалим від насильства сприяють громадські організації та благодійні фонди. Це і ГО «Інноваційні соціальні рішення» у Варвинській територіальній громаді, і ГО «Ладанстарт» у Ладанській. Прилуцька міська рада тісно співпрацює з ГО «Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини», ГО «Ла Страда – Україна», ГО «Центр гендерної культури», ГО «Центр зайнятості Вільних людей».
«А щорічну Всеукраїнську акцію «16 днів проти насильства» проводимо без виключення у всіх територіальних громадах району. У минулому році залучали до акції навіть дошкільнят. Адже важливо з раннього віку розповідати про цю проблему. Більше того, ми започаткували акції «Не ламай калину» – щорічно 25 листопада у Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок висаджуємо кущі калини, інсталяція взуття як мовчазний символічний протест проти насильства та «Приміряй на себе стрічку», – розповіла спікерка.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини
Як уникнути торгівлі людьми у сучасних умовах 17:06
18 жовтня в Європейський день протидії торгівлі людьми, представниці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини незважаючи на повітряну тривогу, що тривала понад 15 годин, провели інтерактивний воркшоп «Як уникнути торгівлі людьми у сучасних умовах».
Відбулося чергове засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при Чернігівській ОВА 17:01
18 жовтня відбулося чергове засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при облдержадміністрації.
Правозахисники на варті захисту прав медіа в умовах війни 19:07
14 жовтня в Чернігові відбувся інтенсивний офлайн тренінг “Журналістика майбутнього: Право, Захист та ШІ” для місцевих журналістів та представників громадських організацій, організований Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) та Регіональним хабом Інституту масової інформації “Медіабаза Чернігів”.
Чернігівські правники посилюють спроможність в захисті прав постраждалого від війни населення 22:19
В Чернігові відбувся тренінг для представників системи безоплатної правничої допомоги в Чернігівській області проведено тренінг на тему «Захист прав постраждалого від війни населення».