Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

18.06.2024   18:09Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Понад 68 тисяч ВПО зареєстровано в регіоні: найбільше переселенців – в Чернігівському районі

Щоб всебічно забезпечити їх права та інтереси, соціальний захист, працевлаштування, надання психосоціальної, медичної та правової допомоги в області майже рік діє Рада з питань внутрішньо переміщених осіб при ОДА.

Про результати роботи Ради розповіла днями її голова Ольга Дзержинська на засіданні Координаційного штабу з питань забезпечення реалізації прав і свобод внутрішньо переміщених осіб. Нарада відбулася під головуванням Віце-прем’єр-міністра України – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук.

До складу Ради при Чернігівській ОДА входять представники ВПО, громадських організацій та структурних підрозділів ОДА. Співпрацює консультативно-дорадчий орган із громадськими організаціями та міжнародними партнерами.

Важливий напрям діяльності Ради – забезпечення ВПО тимчасовим житлом. Розпорядженням начальника ОВА у листопаді минулого року затверджено перелік місць тимчасового проживання Чернігівської області. До нього включено 9 таких місць, розрахованих на 1428 ліжкомісць.

«До речі, наші громадяни, які втратили житло, мають можливість нікуди не переїжджати, а залишитися жити на своїй території – завдяки співпраці з міжнародними донорами на присадибних ділянках також можна встановити модульний будиночок», – наголосила Жанна Шерстюк, заступниця голови ОДА, яка разом із заступником директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Дмитрієм Козловим взяла участь у засіданні Координаційного штабу.

Ще серед завдань новоствореного органу – інтеграція ВПО до громад, в які вони перемістилися, та співпраця з місцевими органами влади. А також допомога ВПО в питаннях зайнятості та працевлаштування.

Понад це, при кожній РВА діє своя рада з питань ВПО і 11 – в територіальних громадах (Прилуцька, Новгород-Сіверська, Малодівицька, Варвинська, Ладанська, Кіптівська, Сновська, Менська, Понорницька, Мринська та Макіївська ТГ).

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Останні новини

Протидія гендерно-зумовленому насильству: як молодь може змінити суспільство 19:46

10-11 жовтня 2024 року в м.Чернігів відбувся дводенний тренінг «Школа молодого активіста з протидії гендерно-зумовленому насильству», учасниками якого стали учні та вчителі з різних громад Чернігівщини.

"Гаряча лінія" правової допомоги для журналістів та медіа 19:54

Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги через “гарячу лінію” надає безоплатну журналістам, представникам медіа та блогерам в рамках проєкту “Правова спільнота та місцеві медіа: партнерство задля захисту свободи слова”.

Захист прав та інтересів дітей, які постраждали від насильства – важливість спільних дій! 17:37

За ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини та Відділу ювенальної превенції обласного управління поліції проведено круглий стіл на тему: «Захист прав та інтересів дітей, які є учасниками кримінального провадження, та формування правосуддя, дружнього до дитини».

Як створити безпечне середовище для дітей під час слідчих дій? 18:54

На це та інші питання вдалося відповісти завдяки тренінгу «Захист прав дітей, які постраждали від насильства», проведених за ініціативи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини для працівників ГУНП в Чернігівській області.

Правоохоронці Чернігівщини посилюють спроможність щодо ідентифікації та розслідування випадків сексуального насильства, пов'язаного з війною 19:54

Наприкінці вересня для працівників ГУНП в Чернігівській області проведений тренінг на тему «Ідентифікація та розслідування випадків сексуального насильства, в тому числі пов'язаного з конфліктом, та перенаправлення постраждалих осіб для можливості отримання допомоги».