Останні публікації
28.09.2005 23:08 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
ВІЛ-інфікованим чернігівцям складно знайти кошти на власне приміщення
Про ситуацію, що склалася щодо приміщення Громадського центру для людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, та про підсумки його річної роботи журналістам на засіданні прес-клубу реформ розповіли директор Чернігівського обласного відділення Всеукраїнської мережі ЛЖВ Дмитро Шерембей і його заступник Анжела Мойсеєнко.
Почну з сумного: для того, щоб придбати будівлю Центру, потрібно близько 25 тисяч гривень. Відомо, що першочергове право викупити її матиме Громадський центр, якщо вкладе в ремонт і облаштування приміщення не менше 5 тисяч. Щоб зібрати ці кошти, співробітники Центру підготували 3 тисячі листів з проханням пожертвувати хоча б по 10 гривень і розіслали їх по підприємствах і установах Чернігова. Сподівалися також на підтримку громадськості. Це було три тижні тому. Поки що відгукнулася всього одна приватна організація. Однак ВІЛ-позитивні люди не втрачають надію, що чернігівці поставляться до їх проблем з розумінням.
Тепер про позитив: сьогодні в центрі надають консультації психологи та лікарі-інфекціоністи. Людина, котра переступає поріг установи, завжди отримує допомогу, якої потребує, в першу чергу – це інформаційна підтримка. Крім того, тут можна розраховувати на допомогу в отриманні лікування, реабілітації та діагностики; допомогу у оформленні пенсії та відновленні документів; правову допомогу; правдиву інформацію про АРВ-терапію, що підтримує імунітет інфікованого. Взагалі ж, за словами п. Шерембея, метою існування Громадського центру, є суттєве покращення якості життя ВІЛ-інфікованих та їх близьких. Одне слово, щоб вони не почувалися хворими, щоб жили повноцінним життям, працювали, створювали сім’ї, ростили дітей.
У центрі працюють групи взаємодопомоги для людей, що живуть з ВІЛ, та їх близьких. На думку Анжели Мойсеєнко, здебільшого – це єдине місце, де інфікована людина може відверто сказати про свої проблеми та отримати потрібну інформацію. Створено кімнату для денного перебування дітей ВІЛ-інфікованих. Люди, стан здоров‘я яких значно погіршився, отримують патронажну допомогу на дому. Цю роботу виконують соціальні працівники центру.
Працівники центру та волонтери допомагають також ВІЛ-позитивним людям, що знаходяться у лікарнях та закритих закладах. Центр щільно співпрацює з жіночою виправною колонією № 44. Там створені групи взаємодопомоги, тож інфіковані, що знаходяться в лікарні в‘язниці, за можливістю отримують потрібні ліки. Надається гуманітарна допомога будинку матері та дитини (дитяче харчування, подарунки на свята).
Інформаційна довідка
Громадський центр працює під егідою Всеукраїнської Мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД як благодійна організація.
З 1997 по 1 травня 2005 року в Чернігівській області зареєстровано 1033 ВІЛ-інфікованих людей, 117 з них - діти. Лише за 8 місяців цього року в області було зареєстровано 30 нових випадків інфікування дітей.
В місті Чернігові з 1997 року по 1 вересня 2005 року зареєстровано 844 інфікованих. З них померло 84 людини. На даний час на обліку стоїть 595 людей, з них – 48 дітей. У 8 малюків ВІЛ – позитивний статус вже підтверджено. Решта ще не досягнули 1,5-річного віку, коли діагноз можна встановити остаточно. В Чернігові 84,2% уражених ВІЛ-інфекцією знаходяться у репродуктивному віці, тобто від 19 до 40 років.
Останні новини
Громадський центр правосуддя: підтримка та захист прав громадян в Чернігівській області 19:19
Попри складну та напружену ситуацію, спричинену повномасштабним вторгненням та гуманітарною кризою, своє функціонування продовжує Громадський центр правосуддя (ГЦП), що знаходиться в м. Чернігові, на базі громадської організації «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та філія ГЦП в м. Ічня на базі Ічнянського районного суду Чернігівської області.
Чернігівські поліцейські пройшли тренінг з протидії гендерно-зумовленому насильству 19:46
23 липня 2024 року для працівників відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП в Чернігівській області було проведено тренінг на тему «Ідентифікація, фіксація та перенаправлення постраждалих від гендерно-зумовленого насильства, в т. ч. воєнних злочинів».
Протидія гендерно-зумовленому насильству: тренінг для поліцейських сектору освітньої безпеки Чернігівщини 18:35
Навчатися та набувати нового досвіду у сфері протидії гендерно-зумовленому насильству (ГЗН) – важливий аспект у сучасному світі.