Останні публікації
14.10.2005 23:54 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Рудьковський проти Кочубея. Справу перенесли в суд
Натовп біля міської ради налічував від 5 до 7 тисяч людей. Біля входу до міської ради їх чекав кордон міліції у кількості близько 50 осіб. По периметру це були 20 спецназівців у касках та зі щитами, решта — звичайні ППСники з Чернігова. За закликом народного депутата Миколи Рудьковського протестувальники почали відтісняти міліцію від міськради. У відповідь правоохоронці за наказом полковника міліції Івана Кочубея почали застосовувати гумові кийки та димно-газово-шумові гранати. Унаслідок чого досить багато осіб отримали фізичні ушкодження.
Потерпілі подали на Івана Кочубея в суд. Зараз у суді розглядається позов 28 потерпілих, допитуються свідки, вивчаються відеоматеріали. Хоча, на мою думку, зовсім немає шансів, що суд закінчиться хоча б до Нового року. Основна судова "фішка" Івана Івановича — це власний захист та те, що він захищав не міськраду, а територіальну виборчу дільницю №208, яка знаходиться у тому ж приміщенні. Як говорить Кочубей, він не хотів повторення подій у Мукачевому. Та й голова ТВК №208 Олексій Мекшун попросив посилити охорону дільниці. Цікаві наслідки від звичайного посилення! А якби він попросив "дуже посилити" охорону — Іван Іванович танки б пригнав та дзот збудував?
А взагалі цікаво: хто буде відповідати за покалічених міліціонерів, один з яких осліп? Та й цікаво було б дізнатись про роль у цих подіях багатьох осіб, у тому числі й "бойового тарана СПУ" Миколи Рудьковського — відомого шоумена та "ненависника" Олександра Соколова. Ненавидить він його, ненавидить, а спільні справи робить. Факт, над яким варто замислитись: того дня, коли блокували міськраду, щоб нікого з депутатів не випустити з неї без прийнятого позитивного для протестувальників рішення, декілька чиновників вирішили вийти з неї. Народ упізнав у них керівників СДПУшної компанії "Ашер" і тому їх не випустив. їх здивування було величезне: "Коля, ти чьо?" — запитували вони. Микола Рудьковський швиденько розчистив для них дорогу.
А судове засідання продовжується...
Іван ОЧЕРЕТНИЙ
«Сіверщина», 14 жовтня 2005 року
Останні новини
Від війни до підтримки: проєкт, який змінює долі жінок 22:47
Чернігівський громадський комітет захисту прав людини долучився до проєкту “Захистимо її разом: зміцнюємо громади, рятуємо життя” – ініціативи, яка має дуже просту, але життєво важливу мету: щоби жінки та дівчата в постраждалих від війни громадах мали доступ до допомоги, підтримки й простору, де їх бачать і чують.
В Чернігові відбувся тренінг для адвокатів із захисту свободи слова в умовах війни 21:41
Радою адвокатів Чернігівської області у партненрстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» проведено спеціалізований семінар для адвокатів Чернігівщини, присвячений захисту свободи слова та медіа.
Інформація за режимами доступу буває 00:00
Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір, однак режим доступу до інформації напряму залежить від її виду.
Що таке публічна інформація? 15:52
Кожен, зокрема журналіст, має право: - вільно збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію; - отримувати публічну інформацію про діяльність влади у зручний для себе спосіб.