Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

28.10.2005   05:11Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Лист Федерації профспілок Чернігівщини до Президента щодо ситуації в Прилуках

Профспілкові органи галузі і області неодноразово ставили перед місцевою владою питання щодо своєчасної виплати заробітної плати та повернення боргів, але воно до цього часу залишається невирішеним, і, більш того, борги продовжують збільшуватися, що змусило профспілкові організації бюджетної сфери м. Прилуки вступити в колективний трудовий спір з органами місцевої влади.

Аналіз ситуації, яка склалася в м. Прилуки, свідчить про те, що основними причинами невиплати заробітної плати є наступне.

По-перше, місто Прилуки посідає чільне місце у переліку небагатьох міст, які потерпають від бюджетного планування Мінфіну України, зокрема в частині доходів міських бюджетів (відсоток виконання плану доходів “Кошика 1” є найнижчим в Україні – 76,8%). Очікуване виконання доходів, що враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів, у 2005 році передбачається на рівні 25447,6 тис. грн., або 87,6% від прогнозного розрахунку Міністерства фінансів України. Тобто, бюджет міста недоотримає 3608,1 тис. грн., або 12,4% від запланованих.

По-друге, з огляду на вищезазначене ситуацію погіршує й те, що з доходної частини бюджету міста Прилуки здійснюється вилучення коштів до Державного бюджету у сумі 1,7 млн. грн.

Крім того, в доходній частині міського бюджету на 2005 рік не було передбачено погашення позики за підсумками 2004 року у розмірі 1,2 млн. грн., яка була вилучена автоматично та автоматично зменшила доходну частину бюджету на дану суму. Це змусило місцеві органи влади звертатися за позичками до Державного казначейства вже на початку 2005 року. Таким чином, станом на 01 жовтня 2005 року загальна сума непогашених позик, взятих від початку 2005 року, становить 2,3 млн. грн.

Неодноразові звернення депутатів міської ради, міського голови до вищестоящих владних структур не дали бажаних результатів. На сьогодні залишається невирішеним питання корекції бюджету на ІV квартал 2005 року щодо фінансування захищених статей бюджетної сфери. Короткотермінові позички Державного казначейства надаються за умови погашення їх до кінця бюджетного року, але при невиконанні доходної частини бюджету це нереально.

При такому підході до формування бюджету міста Міністерством фінансів України міська рада не може гарантувати виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери міста в установлені терміни. А це, в свою чергу, створює напружену соціально-економічну ситуацію в середовищі працівників бюджетної сфери.

Ми звертаємося до Вас, шановний Вікторе Андрійовичу, як Гаранта Конституції України, з проханням посприяти у вирішенні питання корекції бюджету на ІV квартал 2005 року та формування реального бюджету на 2006-й і послідуючі роки, зважаючи на економічні показники міста Прилуки щодо фінансування захищених статей бюджетної сфери.

 

Ми розраховуємо на Вашу підтримку і сподіваємося, що це допоможе поверненню боргів та забезпечить своєчасне поточне фінансування працівників бюджетної сфери міста Прилуки.

 

Будемо щиро вдячні.

 

З повагою,

 

голова Федерації профспілкових організацій

Чернігівської області

Володимир Струк

 

www.pryluky.osp-ua.info

 

Останні новини

В Чернігові обговорили актуальні проблеми запобігання та протидії гендерно-зумовленому насильству 23:23

На сьогодні, ситуація із запобіганням та протидією проявам гендерно-зумовленого насильства в Чернігівській області є досить ускладнена. Важливою складовою є взаємодія між різними відповідальними суб'єктами. Адже саме комунікація забезпечує ефективне реагування на кожен факт домашнього насильства.

Захист та підтримка постраждалих від гендерно-зумовленого насильства в умовах війни 19:46

Незважаючи на війну та міграційну кризу, рівень домашнього і гендерно-зумовленого насильства в Україні та на Чернігівщині зростає. Мешканці сільських, віддалених та прикордонних громад перебувають у соціально-економічній та інформаційній ізоляції та є особливо вразливими до проявів домашнього насильства.