Останні публікації
02.12.2005 23:58 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Крик відчаю:«Віддайте 3 тисячі гривень морального збитку!…»
Жінка на 86 гривень утримувала сина. Чоловік, приватний підприємець, не давав їй ні копійки. У 2001 році двічі звернулась до адвоката за консультацією. Але грошей не було, і вона почала писати позови, скарги, листи сама. Ходила в бібліотеку імені Короленка, вивчала закони, кодекси, нормативні документи і крок за кроком добивалася свого. Та навіть коли суд зобов'язав колишнього чоловіка сплачувати аліменти — рішення не виконувалося.
Митарства жінки тривали чотири роки. Щоб покарати держвиконавців за невиконання судових рішень, Людмила Науменко звернулася до суду. Присудили сплатити моральний збиток — три тисячі гривень.
10 серпня Апеляційний суд Чернігівської області залишив рішення Деснянського районного суду без змін. Але відповідачі не поспішають сплачувати жінці присуджену суму. А вона хвора, пухлина щитовидної залози знову росте. Жінка боїться померти і не отримати ті нещасні три тисячі.
Оббиває пороги управління юстиції, та марно.
- Чому не виконується судове рішення і коли ж виплатять Людмилі Науменко ці гроші? - запитала у Сергія Рожця, начальника Державної виконавчої служби в Чернігівській області.
- Рішення не виконувалося, оскільки останні місяці у нас відбувалася реорганізація
служби. Сподіваюся, що до кінця року повернемо гроші.
- А якщо, не дай Бог, жінка, чекаючи виплати, помре, чи отримає ці гроші син?
- Якщо на нього буде оформлено спадщину і замінять сторону виконавчого провадження, думаю, одержить.
Валентина ОСТЕРСЬКА
"Вісник Ч", 1 грудня 2005 року
Останні новини
Чернігівські правозахисники зміцнюють стресостійкість та мотивацію в громадській діяльності 19:10
Перевтома, стрес, професійне вигорання. Як не піддатися їхньому згубному впливу та як з ними боротися? Розібратися з цим допоміг тренінг на тему: «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», тренером якого стала неперевершена супервізорка, психологиня та експертка з питань протидії гендерно-зумовленому насильству ГО «Центр «Жіночі перспективи» Олена Кальбус.
Інформаційні заходи з протидії гендерно-зумовленому насильству в Остерській та Новобілоуській громадах 18:27
Продовжуючи роботу з громадами у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, провели робочі зустрічі в Остерській та Новобілоуській громадах Чернігівської області.