Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

17.12.2005   23:11Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Обласна Феміда святкує новосілля

Після урочистого перерізання червоної стрічки в.о. голови Апеляційного суду Області Неля Ющенко показала гостям, на який чудовий Палац правосудця перетворили будівельники підприємств «Чернігівцивільбуд» та «Чернігівоблбуд» занедбане приміщення. Усі чотири поверхи будівлі, загальна площа якої 4520 квадратних метрів, сяють після євроремонту.  6 залів судових засідань,  просторий актовий зал на 158 місць, куточки відпочинку для людей у мантіях на 2 і 3 поверхах, судовий архів та бібліотека на 4-ому, система вентиляції і кондиціювання повітря, - ось неповний - перелік того, що допомагатиме суддям та працівникам суду забезпечувати якісне правосуддя. Оновлено також подвір'я і дах. Для зовнішньої охорони на фасаді встановлено 5 відеокамер спостереження.

Як зазначив під час церемонії І.Балаклицький, ремонт приміщення здійснено повністю за бюджетні кошти, що є реальним проявом турботи держави про служителів Феміди.

За словами начальник територіального управління Державної судової адміністрації України в Чернігівській області  Володимира Вовченка, нині в судах області працює близько 200 суддів та більше півтисячі працівників апарату судів. Кожного року їх кількість збільшується, що обумовлено, насамперед, зростанням навантаження на суди. Якщо десять років тому на кожного суддю припадало 28,4 справи на місяць, у 2000-ому - 42,4 справи, то цього року 96,5. Тенденція ця свідчить, що люди все частіше звертаються до суду за захистом своїх прав та інтересів. Лише за І півріччя цього року місцевими судами області розглянуто 2225 кримінальних справ, 17194 цивільних та 43242 справи про адміністративні правопорушення. А це вже ознака наближення до громадянського суспільства, яке є обов'язковою умовою для кожної демократичної держави.

Звичайно, і в судовій системі є певні огріхи. Але поступово вони виправляються в процесі судово-правової реформи, яка триває від започаткування української незалежної судової влади. З того часу вже чимало зроблено для покращення якості правосуддя. Зокрема, у нашій області нещодавно урочисто відкрито новозбудоване приміщення Корюківського районного суду. Нове приміщення отримав Апеляційний суд. За три останні роки зусиллями судової адміністрації поліпшено умови для роботи 9 судів за рахунок надання нових приміщень і 7 судів - за рахунок проведення поточних та капітальних ремонтів.

Говорячи про матеріально-технічне забезпечення судів та суддів, Володимир Вовченко відмітив, що значне покращення в цій сфері відбулося після утворення державної судової адміністрації. Так, у цьому році, крім будівництва та ремонту приміщень суді, територіальне управління державної судової адміністрації України забезпечило всі місцеві суди області обладнанням для фіксування судового процесу. Тепер клопотання кожної із сторін по справі про фіксацію судового процесу технічними засобами може бути задоволене.

Та все ж цілі судово-правової реформи ще не досягнуті. Своє переконання про необхідність поглиблення реформування судової гілки влади неодноразово висловлював Президент України Віктор Ющенко. На розгляді в парламенті знаходяться законопроекти, якими передбачено створення реєстру судових рішень, щоб кожний зміг через мережу Інтернет ознайомитися з будь-яким судовим рішенням. Звичайно, конфіденційність осіб, які фігурують у справі, при цьому буде збережено. Передбачається також створення нових органів, а саме дисциплінарних комісій суддів, які шляхом розгляду питань про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності покликані не допускати свавілля в суддівському корпусі. Більш прискіпливим планується зробити відбір на посади суддів.

В стадії утворення знаходиться система адміністративних судів. На сьогодні працює лише Вищий адміністративний суд України, формуються апеляційні адміністративні суди. Чернігівський  окружний  адміністративний суд, юрисдикція якого буде розповсюджуватися на Чернігівську область, складатиметься з п'яти суддів. Обласне управління судової адміністрації розглядає кілька варіантів приміщень для адміністративного суду. Зрозуміло, що без нього суд теж не зможе працювати. Зараз для вирішення спорів в порядку адміністративного судочинства люди можуть звертатися до загальних та господарських судів.

Головне завдання нині - завершити формування усіх передбачених законодавством судових органів, досягти найвищого рівня забезпеченості судів і суддів, тобто створити захищену від будь-якого впливу ефективну судову систему, здатну надійно захищати права і свободи громадян.

Суспільство завжди покладало великі надії на суддів, покликанням яких є справедливе правосуддя, створення для людини гарантій захисту своїх прав. Тепер, коли у нас немає сфер діяльності, які не підпадали б під юрисдикцію суду, суддя стає визначальною постаттю розбудови демократичної держави. Також Володимир Вовченко переконаний, що завдяки консолідації зусиль усіх гілок влади проблеми судової влади знайдуть своє вирішення, і Україна отримає надійну опору справедливості та правосуддя.

 

«Деснянська правда», 15 грудня 2005 року

 

Останні новини

Чернігівські ОСББ та поліція об’єднують зусилля задля безпеки в громаді 18:55

24 квітня відбулася робоча зустріч представників ОСББ Чернігова з місцевими поліцейськими в рамках ініціативи «Сусідська варта».

АНОНС: В Чернігові представники ОСББ та поліції обговорять проблеми безпеки в громаді 09:46

У вівторок, 24 квітня 2018 року, об 11.00, в м.Чернігові відбудеться робоча зустріч на тему «Сусідська варта» для представників ОСББ, ОЖБК та правоохоронних органів.

На Чернігівщині розкрили секрети успішних кандидатів на виборах в ОТГ 18:22

27-29 березня 2018 року в Освітньому домі прав людини - Чернігів відбувся тренінг «Хто, якщо не ми? Будуємо нову місцеву владу» для активних членів громад та місцевих активістів з усієї України, які планують брати участь у місцевих виборах до новостворених об’єднаних територіальних громад.

Зі 100 гривень за рішенням суду державними виконавцями стягується не більше 4-х 21:16

Про це наголосили в Чернігові 28 березня 2018 року під час круглого столу на тему: «Реформа системи виконання судових рішень: виклики та перспективи». Захід відбувся за ініціативи Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги та Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів.

Тренінг «Хто, якщо не ми? Будуємо нову місцеву владу» 11:20

Якщо Ви бачите себе очільником об’єднаної територіальної громади, місцевим депутатом чи старостою, запрошуємо до Чернігова в відвідати корисний та практичний тренінг, щоб дізнатися більше про те, як відбувається децентралізація в Україні та як взяти участь у місцевих виборах.