Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

17.12.2005   23:20Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Начальник УМВС області: "Чернігівська міліція не втручається у політику"

Тільки з початку року в області зареєстровано 8868 злочинів, у 6571 з яких особи зловмисників встановлено. Відсоток розкриття — 72,7. Було пограбовано 784 квартири, у 546 випадках злодіїв ми знайшли і затримали. До речі, за кількістю розкриття квартирних крадіжок чернігівська міліція займає перше місце по Україні. Із 79 убивств не розкритими значаться три замовні (застрелених у Чернігові бізнесменів Олександра Атрощенка, Романа Бучковського і Руслана Литовченка) і вбивство 17-річної дівчини в Ічнянському районі.

Нині міліція працює над розкриттям обставин смерті 54-річного чоловіка з с. Матіївка Бахмацького району. Нападники зв'язали його, побили, заткнули кляпом рот і покинули в хаті. Чим поживилися зловмисники, невідомо. За життя дядько ловив рибу, торгував і був дуже підприємливим. Його вже кілька разів грабували. Було, що й цигани "кидали" на 1500 доларів. У хаті жертви міліціонери знайшли записничок, де значиться кілька десятків боржників не лише сільських, а й з Бахмача.

Шосте місце по Україні займаємо по розкриттю грабежів. Із 363 цьогорічних розкрито 315. 4 грудня, ввечері, грабіжник вихопив сумочку у Надії Молочко, начальника відділу облдержадміністрації. Але жінка не розгубилася, швидко звернулася в міліцію. Коли затриманого молодика показали їй і повернули речі, була здивована, наскільки оперативно ми працюємо.

15 листопада за лічені години знешкодили групу автовикрадачів. Вони викрали джип "Міцубісі", який стояв у центрі Чернігова, і погнали до кордону з Росією. У машині лишалася помпова рушниця і п'ять набоїв на крупну дичину. Коли їх наздогнали аж у Семенівці, один з четвірки угонщиків кинув під ноги міліціонерам чохол з-під мобільного, у темряві він здався гранатою. Міліціонер вистрілив, куля влучила у живіт одному з членів колишнього горезвісного бандитського угруповання Плахтія. Поранений вже переніс кілька складних операцій. А нещодавно в Куликівці правоохоронці намагалися зупинити викрадений автомобіль і стріляли по скатах. В обох випадках їх дії визнані правомірними.

Вправно виявляє міліція і хабарників. З початку року таких випадків було 41. Останній: затримали директора чернігівського ринку «Вісла», що на Шерстянці, за хабар 300 доларів за надання торгового місця.

 

Ґвалтівник рахує до двадцяти

Мета правоохоронців — упіймати чернігівського маніяка. Як пояснив генерал, цей чоловік з 1998 року безчинствує у Чернігові. Судячи з почерку, на його совісті вже вісім зґвалтувань. Місяць тому — 15-річної школярки. Він рахує до двадцяти і ґвалтує. Такі випадки трапляються раз або двічі на рік (восени і весною). Правоохоронці вважають, що це людина з психічними відхиленнями і, можливо, під час загострення він і виходить на "полювання". Щодо того, заїжджий він чи місцевий, думки розходяться.

 

Суди жаліють п'яних водіїв?

29 листопада у Куликівці автобус збив велосипедистку, загинув дворічний хлопчик. Це велике горе.

Дуже прикро, що суди поблажливо ставляться до водіїв, яких затримали у нетверезому стані. З початку року таких більше семи тисяч. За перше півріччя суди розглянулися 3674 протоколів, а позбавили права керування тільки 344 водіїв, тобто лише 9%, і закрили 555 справ, 208 — направили на розгляд трудових колективів. У 80 випадках керування "під мухою" визнали малозначущими правопорушеннями). Коли приймала рішення сама міліція, то за керування у нетверезому стані 90 відсотків порушників позбавляли прав.

 

Про кадри хорошій погані

Професіоналами і добросовісними міліціонерами генерал Костюк назвав трьох керівників — начальника Чернігівської міської міліції підполковника Едуарда Альохіна, начальника міліції Чернігівського району майора Сергія Бондаря і начальника Ніжинського міськрайвідділу підполковника Миколу РУБЕЛЯ.

Решту треба вчити, сказав. Як експеримент з подачі міністра МВС Юрія Луценка, вперше в Україні в Чернігівській області при управлінні по боротьбі з економічними злочинами буде створено підрозділ з 8 цивільних, які працювали у банках, податковій, мають спеціальну освіту тощо. Статус держслужбовців і високі зарплати ім гарантовані.

Зовсім незадоволений генерал роботою прилуцьких і ніжинських убозівців. За рік кілька малозначимих справ рівня дільничних — і все. А те, що в Прилуцькому регіоні нафтогазовий комплекс, — ніби й не знають. Складається враження, що вони "кришують" бандитів. Виконуючому обов'язки начальника Прилуцького УБОЗу Анатолію Руденку дано строк до 23 лютого. Не виправиться, хай іде або на пенсію, або в дільничні. Решті працівників Ніжинського і Прилуцького УБОЗу оголосив догани. У Козельці при доставці у райвідділ побили людину. Зараз за цим фактом порушено кримінальну справу. У Бобровиці затриманому міліціонер відбив селезінку. Факт розслідує прокуратура.

Управління по.боротьбі з організованою злочинністю і представники відділу внутрішньої безпеки запідозрили двох офіцерів у тому, що продають оперативну інформацію і "кришують" бандитів. В якому підрозділі — генерал не назвав, але пообіцяв не приховувати, коли викриють. Шкодує, що знову пішов вал звільнень на пенсію. Через чутки: мовляв, втратять міліціонери вихідну допомогу, а пенсії нараховуватимуться не з останнього місяця служби, а з останніх двох років. Хоча міністр переконаний: підлеглі нічого не втратять.

 

Валентина ТИМОШКО

 

«Вісник Ч», 15 грудня 2005 року

 

Останні новини

Як взаємодіяти у випадках вчинення домашнього насильства навчались у Чернігові 22:55

В Чернігові відбулись тренінги для представників різних суб’єктів щодо покращення міжвідомчої взаємодії суб’єктів у випадках вчинення домашнього насильства.

У Чернігові обговорили механізми доступу до правосуддя для шукачів притулку та біженців в умовах карантину 22:58

11 серпня 2020 року в Чернігові відбувся круглий стіл «Стан дотримання прав шукачів притулку, біженців та осіб без громадянства». В зустрічі за круглим столом взяли участь керівники регіонального та місцевого центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, представники Чернігівського Пункту тимчасового перебування іноземців, прикордонної та міграційної служб, адвокатської та правозахисної спільноти.

Відкрито філію Громадського центру правосуддя Чернігівщини при Ічнянському районному суді 17:18

3 липня 2020 року в умовах адаптивного карантину розпочала роботу філія Громадського центру правосуддя при Ічнянському районному суді Чернігівської області. Під час відкриття були присутні представники місцевого самоврядування, правоохоронних органів, пробації, виконавчої служби, бюро правової допомоги та громадськість громади.