Останні публікації
25.01.2006 05:13 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Питання депутатської недоторканості розглянула Громадська рада при облпрокурорі
В переважній більшості вони притягнуті до відповідальності за корисливе зловживання владою чи службовим становищем та їх перевищення, непоодинокі випадки службового підроблення та службової недбалості. Керівники підприємств – депутати притягуються за невиплату заробітної плати, розкрадання з використанням своїх повноважень, незаконну порубку лісу.
За минулий рік по кримінальних справах стосовно названої категорії осіб судами винесено 18 обвинувальних вироків, 8 справ закрито на підставі Закону України “Про амністію”, 3 – закрито на підставі ст. 7 Кримінально-процесуального кодексу (КПК) України через зміну обстановки та 8 – на підставі ст. 5 КПК України у зв¢язку з відсутністю згоди рад на притягнення їх депутатів до кримінальної відповідальності. Частина справ залишається у провадженні.
— Зі вступом у дію законодавства про недоторканість депутатів місцевих рад органами прокуратури забезпечується його безумовне виконання. Вносяться відповідні подання до сільських чи селищних рад, потім – до районних і далі – до обласної ради. На жаль, це – процес довготривалий.
Навіть якщо проходити тільки три ланки (сільську, районну і обласну ради), то слідство може продовжуватись не менше півроку. У зв¢язку з цим втрачається актуальність, порушується принцип своєчасного і невідворотного покарання винної особи. І врешті немає гарантії, що депутати таки дадуть згоду на притягнення до відповідальності свого колеги, — проінформував членів Громадської Ради заступник прокурора області Олександр Ясь.
Прес-служба прокуратури Чернігівської області
Останні новини
Чернігівські правозахисники зміцнюють стресостійкість та мотивацію в громадській діяльності 19:10
Перевтома, стрес, професійне вигорання. Як не піддатися їхньому згубному впливу та як з ними боротися? Розібратися з цим допоміг тренінг на тему: «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», тренером якого стала неперевершена супервізорка, психологиня та експертка з питань протидії гендерно-зумовленому насильству ГО «Центр «Жіночі перспективи» Олена Кальбус.
Інформаційні заходи з протидії гендерно-зумовленому насильству в Остерській та Новобілоуській громадах 18:27
Продовжуючи роботу з громадами у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, провели робочі зустрічі в Остерській та Новобілоуській громадах Чернігівської області.