Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

17.03.2006   19:42Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Голова ТВК №211 М.А.Гаєвой: «Обіцяємо провести вибори чесно»

-  Головою окружної виборчої комісії я вперше, але вирішуємо проблеми спільно із заступником В.В.Зубом, який цю посаду обіймав тричі, та з досвідченими секретарями Г.Г.Боровик і С.К.Бутко. До речі, члени комісії хоча і є представниками різних політичних партій і блоків, працюють в єдиній команді. Кожен з нас склав присягу, обіцяємо провести вибори чесно. По нашому округу - який включає райони в місті Чернігові, Деснянський і Новозаводський, працюють 124 дільничні виборчі комісії, із них 106 звичайних, що утворені для організації голосування виборців за місцем їх проживання, та 18 - спеціальні, які працюють в лікувальних закладах, установах кримінально-виконавчої системи. Усі вони мають приміщення. Проблеми виникають, але їх вирішуємо.

-  На президентських виборах в окружних і дільничних комісіях було по 40 чоловік. Яка планка на нинішніх виборах? І чи всі дільничні комісії укомплектовані кадрами?

-  Згідно із законом про вибори, мінімальна кількість членів комісій від 18 до 20 чоловік. Із 45 політичних партій і блоків лише 19 зробили подання, і люди приступили до роботи. Але до мінімального забезпечення не вистачає 148 чоловік. Має право набрати їх окружна комісія. Але частина людей відмовляється працювати у виборчих комісіях, навіть на оплачуваних посадах.

-  І політичні партії (блоки) не відстоюють квоту на керівні посади в комісіях?

-  Кожна партія (блок), від якої включені кандидатури до складу дільничних виборчих комісій, має право на пропорційну частку кожної категорії керівних посад у дільничних виборчих комісіях в межах територіального виборчого округу. За умови, що секретар окружної чи дільничної комісії повинен володіти державною мовою в обсязі, необхідному для ведення діловодства. Крім того, голова, заступник голови і секретар - не можуть бути представниками однієї партії (блоку) - суб'єкта виборчого процесу.

Оскільки ж нам надійшли подання в недостатній кількості, на кожну політичну партію (блок) припадає по 25 керівних посад. На жаль, у багатьох немає підготовлених людей, і окремі партії відмовилися від них. Це створює певні проблеми в роботі окружної комісії. Ніяк не укомплектуємо кадри, новообраних голів продовжуємо навчати. Вони запозичують досвід і в тих голів, які працюють не перший рік - О.С.Пушкіна, А.Д.Колінька, А.І.Іванова, В.В.Малець, Т.Г.Закружної, В.П.Ісаєнка та інших.

-  В законі знизили бар'єр кількості виборців, що голосуватимуть на одній дільниці, до двох з половиною тисяч. Це реально?

-  Більшість дільниць цю норму витримає. Лише на окремих буде до 2700 виборців. Щоб не створювалися великі черги, плануємо облаштувати для таємного голосування додаткові кабіни. Це єдиний вихід із складної ситуації. У нас також не вистачає приміщень і членів виборчих комісій.

-  Міська, районна влада забезпечила виборчі комісії всім необхідним для роботи?

-  На жаль, ні. На окремих дільницях ще немає сейфів, і ми не можемо їм передати списки виборців. На інших дільницях відсутні телефони. Ще в січні окружній комісії повинні були виділити автомобіль. Без нього не можемо якісно проконтролювати роботу всіх комісій і побачити, в якому стані знаходяться примі знаходяться приміщення дільниць.

-  Щодо списків виборців. До якого часу виборці можуть із ними знайомитися і вносити поправки?

-  Зміни до списку виборців на виборчих дільницях вносяться на підставі заяви виборця, рішення дільничної комісії або рішення суду. Завершується ця робота дільничними комісіями за 5 днів, окружними - за три дні, а судами – за два дні до виборів. У день виборів голова, заступник голови і секретар мають право виправити лише орфографічну помилку, згідно з пред'явленим паспортом. Але ще є час і іншим перевірити себе в списку. Крім того, дільничні виборчі комісії двічі надсилатимуть кожному виборцю іменні запрошення, повідомлятимуть про включення його до списку виборців. Ці повідомлення мають бути надіслані не пізніше як за 7 днів до дня виборів. Якщо виборець їх не отримає, повинен звернутися до виборчої комісії на дільниці, де голосував до цього.

-  А як на виборчих дільницях будуть розміщуватися величезні плакати від 45 політичних партій (блоків)?

-  Сушимо над цим голову.

Будуть складнощі і під час голосування. У виборчому бюлетені зазначається повна назва кожної партії (блоку з обов'язковим зазначенням назв партій, що входять до блоку), прізвища, імена, по батькові перших п'яти кандидатів у депутати. Його довжина - 78 сантиметрів. Отже, виборцю варто зарані визначитися, за кого він буде голосувати, і знати порядковий номер. Тим більше, що цього дня проходитимуть вибори і до місцевих рад. Зокрема, у Чернігові виборець отримає 5 бюлетенів для голосування.

 

Інтерв'ю взяла К.БУЙ.

 

«Деснянська правда», 16 березня 2006 року

 

Останні новини

В Чернігові презентували Громадський центр правосуддя 18:56

24 вересня 2020 року в Чернігові відбулась презентація Громадського центру правосуддя Чернігівщини. Захід проведений спільно з Чернігівським апеляційним судом та Територіальним управлінням Державної судової адміістрації в Чернігівській області.

Правники Чернігівщини обговорили перспективи розвитку адвокатури в Україні 18:59

12 серпня в Чернігові відбувся круглий стіл «Сучасний стан та перспективи розвитку законодавства про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Волинські надавачі правової допомоги посилюють спроможність захищати права біженців та шукачів притулку 18:54

24 вересня 2020 року в м.Луцьк відбувся тренінг на тему «Захист прав шукачів притулку, біженців та осіб без громадянства. Міжнародні та національні стандарти» для адвокатів та працівників місцевих центрів надання правової допомоги Волині.

Представники громад налагоджують співпрацю в рамках діяльності Громадського центру правосуддя Чернігівщини 18:58

22-23 вересня 2020 року відбувся тренінг «Налагодження взаємодії та конструктивного вирішення проблем/конфліктів, прийняття рішень у громаді» для представників Чернігівської та Ічнянської громад, зокрема освітян, представників соціальних служб, правоохоронців, працівників місцевих центрів правової допомоги та громадських активістів.

Адвокати та правники Закарпаття підвищують навички в сфері захисту прав біженців та шукачів притулку 23:34

22 вересня 2020 року в м.Ужгород відбувся тренінг на тему «Захист прав шукачів притулку, біженців та осіб без громадянства. Міжнародні та національні стандарти» для адвокатів та працівників місцевих центрів правової допомоги (БВПД).