Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

05.04.2006   11:32Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

УМВС в Чернігівській області: Плітки про фальсифікації на виборах – безпідставні

Жодна з них не містила в собі інформації про фальсифікації як під час голосування на виборчих дільницях, так і під час підрахунків голосів виборців.

 

Переважала  інформація  про те, що деякі громадяни намагалися проголосувати поза межами дільниці (як правило, це були люди з неадекватною поведінкою). Такі порушники були  зупинені, їм роз'яснювався Закон України  «Про вибори», і в подальшому вони вже голосували згідно із чинним законодавством. Були і такі виборці, які псували виборчі бюлетені. Їх зупиняли, пошкоджені бюлетені поверталися членам виборчої комісії, про що складався відповідний акт. Також були зареєстровані випадки, коли перед входом у виборчі дільниці на асфальті фарбою були зроблені написи з агітацією за певну партію чи блок, які балотуються, та таке інше.

 

Всі ці факти зареєстровані в установленому законом порядку в „Журналі реєстрації заяв, повідомлень про злочини, що вчинені або готуються” Чернігівського міського відділу УМВС України в Чернігівській області, і за ними співробітники міліції проводять перевірки.

 

Згідно з висновками спостерігачів ОБСЄ по місту Чернігову та Чернігівській області, вибори визнані демократичними і такими, що пройшли без фальсифікацій. У своїй „Попередній заяві”, складеній за результатами виборів, Міжнародна місія зі спостереження за виборами ОБСЄ також наголошує, що “у день виборів правоохоронні органи виконували свої обов’язки професійно та неупереджено, переважно уникаючи демонстративної присутності”; “переважна більшість виборців мали змогу реалізувати своє право голосу. Практично не було повідомлень про серйозні інциденти. Процедури виборчого дня проводилися спокійно, переважно у відповідності із законодавством”; “за умов, які інколи були стресовими, переважна більшість дільничних виборчих комісій управляли процесом голосування ефективно та віддано”.

 

З огляду на викладене, поширення пліток про фальсифікації, що нібито мали місце на виборах, є нічим іншим, як штучним нагнітанням обстановки в обласному центрі з метою відволікти значні сили міліції від виконання своїх безпосередніх обов’язків.

 

 Начальник УМВС України в Чернігівській області,

генерал-майор міліції

Василь КОСТЮК

 

Високий Вал

 

Останні новини

Поліцейські Черніговщини вчаться захищати дітей від домашнього насильства 00:00

Представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Ірина Бірюк провела тренінг на тему: «Виявлення та реагування на випадки домашнього насильства щодо дитини» для інспекторів Служби освітньої безпеки ГУНП в Чернігівській області.

Чернігівські активісти зміцнюють стресостійкість та мотивацію в правозахисній діяльності 18:39

Перевтома, стрес, професійне вигорання… Як не піддатися їхньому впливу та підтримувати себе під час роботи з постраждалими? Відповіді шукали на тренінгу «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», організованого за ініціативи ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» для представників коаліції «Чернігівщина 1325» задля створення безпечного простору для розмови про власний стан і ресурс.

Тренінг для фахівців громад: захист постраждалих від насильства, пов’язаного з війною 22:41

У відповідь на зростання потреб у підтримці дітей, які постраждали від насильства в умовах збройного конфлікту, в Чернігові відбувся спеціалізований тренінг для фахівців служб у справах дітей місцевих громад Чернігівщини.

Чернігівські медійники вчилися висвітлювати судові процеси у справах війни 19:19

В Чернігові відбувся онлайн-тренінг «Як висвітлювати судові процеси у справах війни та працювати з потерпілими» для медіа працівників та активістів Чернігівської області. Захід організовано Регіональним хабом Інституту масової інформації Медіабаза Чернігів у партнерстві з Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини.