Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

17.04.2006   23:44Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

«Бона Менте» - с добрыми намерениями

За время существования клиника оказала помощь сотням жителей Чернигова. Немало дел, по которым работники «Бона Менте» представляли интересы клиентов в судах разных инстанций, было выиграно. Рассказывает директор клиники студент выпускного курса юрфака Тухан Эдиев:

— Среди выигранных особенно выделяется дело, которое длилось два года. В марте 2004 года в клинику обратилась гражданка Чернигова с просьбой помочь ей в составлении искового заявления о возмещении материального и морального ущерба. Дело в том, что ее несовершеннолетний сын во время тренировки попал в дорожно-транспортное происшествие, в результате которого получил телесные повреждения средней степени тяжести. Мы подали иск на водителя автомобиля, который причинил вред несовершеннолетнему, лишь в мае 2005 года, потому что к этому времени дело находилось в ОБ ДПС ГАИ, но уголовное дело не было открыто. Решение суда было принято 6 января 2006 года в интересах истицы. Но ответчик не согласился с этим решением и подал апелляционную жалобу в черниговский Апелляционный суд. Мы подали возражение на апелляционную жалобу, так как считали, что решение местного суда обосновано и соответствует нормам материального и процессуального права. Наше возражение было принято, а иск ответчика отклонен.

Понимая, что юридическая клиника — дело перспективное, дирекция Украинско-российского института решила даже внедрить специальный учебный курс по подготовке студентов к работе в таких клиниках. И не исключено, что через 2-3 года студенческие юридические клиники составят заметную конкуренцию существующим адвокатским конторам, в которые без кругленькой суммы в кармане не стоит и заходить. А пока к вашим услугам „Бона Менте" (адрес: г. Чернигов, ул. Одинцова, 2), где вас всегда ждут с добрыми намерениями.

 

Валентина ОСАДЧУК, «Гарт»

Останні новини

У Чернігівському пункті тимчасового перебування іноземців порушуються права неповнолітніх мігрантів 21:05

Напередодні новорічних свят моніторингова група у складі регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого в Чернігівській області Алли Лепехи та моніторів національного превентивного механізму Дмитра Науменка, Інни Сімакіної, Тухана Едієва здійснили повторний візит до Чернігівського пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства.

У Новгород-Сіверському районі прийняли Програму правової освіти та надання безоплатної правової допомоги населенню 23:51

24 березня 2017 року на пленарному засіданні Новгород-Сіверської районної ради (12 сесія сьомого скликання) була прийнята «Програма правової освіти та надання безоплатної правової допомоги населенню Новгород-Сіверського району на 2017 – 2019 роки».

Юристи ЧГКЗПЛ допомогли переселенцю-«чорнобильцю» повернути свою пенсію 23:44

Припинення пенсій внутрішньо переміщеним особам і мешканцям неконтрольованих територій - це одне з постійних питань, за вирішенням яких звертаються до юристів переселенці та родичі тих людей, хто вимушений залишатися з певних причин на небезпечній території України, де панує беззаконня та продовжуються обстріли вже четвертий рік поспіль.

У Чернігові презентували дослідження про права людини в Україні 21:27

Українці цінують свої права і свободи, хоча погано орієнтуються у змісті і походженні прав людини, сутності правових механізмів, а також назагал демонструють досить низьку готовність до активних дій задля відстоювання власних прав.

Переселенці та мешканці Чернігівщини можуть отримати грантову підтримку на розвиток самозайнятості та професійного орієнтування 22:41

Міжнародна організація з міграції (МОМ) за фінансової підтримки Уряду Об’єднаного Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, що діє через Міністерство з міжнародного розвитку (DFID), продовжує проект з підтримки самозайнятості та професійного орієнтування внутрішньо переміщених осіб та представників місцевих громад в Україні.