Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

17.04.2006   23:44Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

«Бона Менте» - с добрыми намерениями

За время существования клиника оказала помощь сотням жителей Чернигова. Немало дел, по которым работники «Бона Менте» представляли интересы клиентов в судах разных инстанций, было выиграно. Рассказывает директор клиники студент выпускного курса юрфака Тухан Эдиев:

— Среди выигранных особенно выделяется дело, которое длилось два года. В марте 2004 года в клинику обратилась гражданка Чернигова с просьбой помочь ей в составлении искового заявления о возмещении материального и морального ущерба. Дело в том, что ее несовершеннолетний сын во время тренировки попал в дорожно-транспортное происшествие, в результате которого получил телесные повреждения средней степени тяжести. Мы подали иск на водителя автомобиля, который причинил вред несовершеннолетнему, лишь в мае 2005 года, потому что к этому времени дело находилось в ОБ ДПС ГАИ, но уголовное дело не было открыто. Решение суда было принято 6 января 2006 года в интересах истицы. Но ответчик не согласился с этим решением и подал апелляционную жалобу в черниговский Апелляционный суд. Мы подали возражение на апелляционную жалобу, так как считали, что решение местного суда обосновано и соответствует нормам материального и процессуального права. Наше возражение было принято, а иск ответчика отклонен.

Понимая, что юридическая клиника — дело перспективное, дирекция Украинско-российского института решила даже внедрить специальный учебный курс по подготовке студентов к работе в таких клиниках. И не исключено, что через 2-3 года студенческие юридические клиники составят заметную конкуренцию существующим адвокатским конторам, в которые без кругленькой суммы в кармане не стоит и заходить. А пока к вашим услугам „Бона Менте" (адрес: г. Чернигов, ул. Одинцова, 2), где вас всегда ждут с добрыми намерениями.

 

Валентина ОСАДЧУК, «Гарт»

Останні новини

Надавачі правової допомоги Чернігівщини сприятимуть реалізації прав землевласників 18:05

В Чернігові 12 вересня 2017 року відбувся тренінг «Врегулювання земельних відносин в місцевих громадах» для представників бюро правової допомоги та громадських активістів Чернігівської області.

Правозахисники сприятимуть проведенню вільних та чесних місцевих виборів 18:40

Консультування виборців та кандидатів, публічні лекції в громадах та тренінги для членів дільничних виборчих комісій – це лише частина із заходів, які проведе Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги задля сприяння проведенню прозорих та чесних перших виборів у новостворених об’єднаних територіальних громадах.

На Волині обговорили механізми посилення доступу до правосуддя для вразливих іноземців 19:27

29 серпня 2017 року в м.Луцьку відбулося засідання круглого столу щодо налагодження співпраці між державними, правоохоронними, судовими й іншими установами та неурядовими організаціями задля забезпечення доступу до правосуддя для шукачів притулку, мігрантів та інших вразливих груп іноземних громадян в Україні.

Чернігівці і переселенці отримали грантову допомогу для розвитку самозайнятості та мікропідприємництва 15:24

Впродовж липня-серпня 2017 року в Чернігові відбулися захисти бізнес-планів учасників проекту «Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення в Україні», що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Дієвій інтеграції учасників АТО на рівні громад Чернігівщини сприятимуть правозахисники 18:25

Новий проект, що втілюватимуть кілька партнерських громадських організацій, націлений на те, щоб учасники АТО та члени їх сімей змогли навчитися самостійно захищати свої права, вирішувати психологічні проблеми. Проект також сприятиме дієвій інтеграції військовослужбовців на рівні громад.