Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

10.05.2006   23:45Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Дослідження розвитку соціальної відповідальності бізнесу в Чернігові

Так Світлана Васильєва розповіла журналістам, що зараз в Україні розбудовується мережа нових соціальних інститутів. Це прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу. Такі дії з боку держави допоможуть вирішити проблему дитячого сирітства та бездоглядності. За словами С. Васильєвої, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу отримуватимуть державну допомогу. Йдеться про матеріальне забезпечення, утримання дітей, оплату праці прийомним батькам та батькам-вихователям, забезпечення їх методичною літературою.

 

Пані Васильєва розповіла про умови, за яких подружжя може всиновити дитину. Отже, прийомними батьками або батьками-вихователями може бути як подружня пара, так і окрема особа, яка не перебуває у шлюбі. Прийомні батьки можуть взяти на виховання від однієї до чотирьох дітей, а батьки-вихователі беруть на виховання та спільне проживання не менше п’яти дітей. Діти проживають разом з батьками до 18 років або до закінчення навчання в освітніх закладах (максимально до 23 років).

 

Світлана Юріївна додала, що зараз центри соціальних служб формують банк даних про кандидатів у прийомні батьки та батьки-вихователі. Далі центри проводитимуть навчання, а в подальшому надаватимуть соціальний супровід.

 

Як повідомила журналістам Людмила Зеленько, минулого року в інтернатних закладах області виховувалось 2 200 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. На Чернігівщині є один будинок сімейного типу, в якому виховується 6 дітей та одна прийомна родина, в якій живуть 3 дітей. Також пані Зеленько розповіла, що складений план, згідно якого в Чернігівській області розвиватимуться сімейні форми виховання. Так протягом 2006 року в області має бути створено 5 дитячих будинків сімейного типу та 34 прийомні сім’ї. В них виховуватиметься 94 дитини. На 1 квітня 2006 року в нашій області є 29 кандидатів, які готові виховувати дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки.

 

Чернігівський прес-клуб реформ

Останні новини

Робоча зустріч з представником системи безоплатної правничої допомоги на Чернігівщині 19:19

Представниці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Кулікова та Ірина Бірюк провели робочу зустріч з представницею Східного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги Іриною Протченко.

Робоча зустріч з представником Омбудсмана на Чернігівщині 19:07

Провели робочу зустріч з Регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Аллою Лепехою.

Інформаційні заходи з протидії гендерно-зумовленому насильству в Козелецькій та Кіптівській громадах 19:00

З моніторинговим візитом спільно з представницями ГУ Національної соціальної сервісної служби у Чернігівській області відвідали Козелецьку та Кіптівську територіальні громади, де обговорили реалізацію політики у сфері протидії гендерно-зумовленому насильству в громадах.

В Чернігові обговорили актуальні проблеми запобігання та протидії гендерно-зумовленому насильству 23:23

На сьогодні, ситуація із запобіганням та протидією проявам гендерно-зумовленого насильства в Чернігівській області є досить ускладнена. Важливою складовою є взаємодія між різними відповідальними суб'єктами. Адже саме комунікація забезпечує ефективне реагування на кожен факт домашнього насильства.