Останні публікації
24.05.2006 22:58 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Координаційна рада з питань запобігання поширенню СНІДу
Начальник управління охорони здоров'я облдержадміністрації М.Дейкун повідомив про стан виконання Національної "Програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2004-2008 роки" в лікувально-профілактичних закладах області за I квартал 2006 року. Він зазначив, що медична допомога ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД надається усіма медичними закладами області. Стаціонарну допомогу хворі отримують у відділенні, що функціонує у структурі Чернігівської міської лікарні N2 та за місцем проживання у лікувально-профілактичних закладах за профілем захворювання. У поліклінічних відділеннях лікарі-інфекціоністи надають медичну допомогу та проводять диспансерне спостереження за ВІЛ-інфікованими та СНІД-хворими. Лікування хворих проводиться за підтримки Глобального фонду боротьби зі СНІДом. За словами М.Дейкуна, у 2005 році наша область була включена в проект Американського Міжнародного Альянсу Охорони Здоров'я "Попередження передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини" з метою доступності якісних послуг з охорони репродуктивного здоров'я людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, зокрема жінок. Безпека донорської крові в області забезпечується шляхом обстеження на антитіла ВІЛ. Обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом здійснює єдину координацію дій між медичними закладами, громадськими установами і організаціями та управліннями з питань профілактики ВІЛ-інфекції, що дає можливість забезпечити належну організаційно-методичну, лікувальну, профілактичну та просвітницьку роботу. При обласному центрі функціонує кабінет довіри, проводиться консультування та безкоштовне добровільне обстеження всіх бажаючих на ВІЛ/СНІД, в тому числі анонімно.
Також на засіданні йшлося про стан захворювання на ВІЛ-асоційований туберкульоз в області; стан організації та проведення кампанії здорового способу життя та профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу у молодіжному середовищі; шляхи об'єднання зусиль громадян, спрямованих на подолання соціально-економічних наслідків епідемії ВІЛ/СНІДу для суспільства в цілому і кожної особи зокрема.
Під час засідання члени координаційної ради обмінювалися думками та вносили слушні пропозиції, які включено до протокольного рішення.
Прес-служба Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини
Від війни до підтримки: проєкт, який змінює долі жінок 22:47
Чернігівський громадський комітет захисту прав людини долучився до проєкту “Захистимо її разом: зміцнюємо громади, рятуємо життя” – ініціативи, яка має дуже просту, але життєво важливу мету: щоби жінки та дівчата в постраждалих від війни громадах мали доступ до допомоги, підтримки й простору, де їх бачать і чують.
В Чернігові відбувся тренінг для адвокатів із захисту свободи слова в умовах війни 21:41
Радою адвокатів Чернігівської області у партненрстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» проведено спеціалізований семінар для адвокатів Чернігівщини, присвячений захисту свободи слова та медіа.
Інформація за режимами доступу буває 00:00
Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір, однак режим доступу до інформації напряму залежить від її виду.
Що таке публічна інформація? 15:52
Кожен, зокрема журналіст, має право: - вільно збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію; - отримувати публічну інформацію про діяльність влади у зручний для себе спосіб.