Останні публікації
22.06.2006 02:19 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
«Маяк» із зубами або Чернігівський апеляційний суд – на стороні свободи слова
У цій статті Ірина Гайова оприлюднила факти тиску на неї з боку влади, втручання чиновників у редакційну політику, намагання звільнити з посади "незручного" редактора.
Голова РДА Борис Мелашенко вирішив, що цей матеріал принижує його честь, гідність та ділову репутацію, а також владу в цілому. Власне, традиційна і поширена в Україні ситуація: владу компрометують не дії чиновників, а журналісти, які про них розповідають широкому загалу.
Нагадаю, що суд першої інстанції визнав такими, що відповідають дійсності, твердження журналістки, що між нею та головою РДА точиться "прихована, але досить наполеглива боротьба, у ході якої він (Борис Мелашенко – прим. авт.) відверто домагається, щоб редактор пішла з посади".
Відхилено також претензії позивача щодо оприлюднених у газеті фактів про висловлювання головою РДА невдоволення газетою на робочих нарадах, про підготовку журналістом редакції матеріалу, на якому стояла резолюція Бориса Мелашенка. Не згодився суд й з тим, що твердження "нова влада воліла б замінити редакторів чи не в кожному районі" якимось чином ганьбить і принижує владу в цілому і особисто чиновника.
У повному обсязі було відхилено вимоги райдержадміністрації як юридичної особи, оскільки оскаржувана публікація стосується лише "особистих взаємин редактора з головою райдержадміністрації".
Однак Корюківський суд вирішив, що твердження автора статті щодо недвозначного натяку Бориса Мелашенка "мовляв, на часі вибори і йому хотілося б мати свою людину на чолі газети" та з приводу виклику редактора "на килим", де голова і його заступник вчили її "правильно писати", підлягають спростуванню, бо не були доведені на судовому засіданні.
Апеляційний суд відхили і ці два пункти позову, посилаючись на Європейську конвенцію про захист прав і свобод людини, яка гарантує право кожному на свободу вираження своїх поглядів. Це право включає свободу дотримуватися своїх поглядів, одержувати і передавати інформацію без втручання органів державної влади. На думку суддів, автор матеріалу зробила свої висновки з дій чиновників і мала повне право оприлюднити їх у газеті.
Відмінивши рішення Корюківського суду в тій частині, де задовольнялися вимоги позивача, апеляційний суд поклав судові витрати на голову РДА. Це рішення може бути оскаржене у Верховному Суді України.
Голова Асоціації регіональних ЗМІ
Олександр НАЗАРЕНКО
Останні новини
Від війни до підтримки: проєкт, який змінює долі жінок 22:47
Чернігівський громадський комітет захисту прав людини долучився до проєкту “Захистимо її разом: зміцнюємо громади, рятуємо життя” – ініціативи, яка має дуже просту, але життєво важливу мету: щоби жінки та дівчата в постраждалих від війни громадах мали доступ до допомоги, підтримки й простору, де їх бачать і чують.
В Чернігові відбувся тренінг для адвокатів із захисту свободи слова в умовах війни 21:41
Радою адвокатів Чернігівської області у партненрстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» проведено спеціалізований семінар для адвокатів Чернігівщини, присвячений захисту свободи слова та медіа.
Інформація за режимами доступу буває 00:00
Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір, однак режим доступу до інформації напряму залежить від її виду.
Що таке публічна інформація? 15:52
Кожен, зокрема журналіст, має право: - вільно збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію; - отримувати публічну інформацію про діяльність влади у зручний для себе спосіб.