Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

05.09.2006   18:52Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Молоді націоналісти зробили спробу штурму Катерининської церкви у Чернігові

Щойно прибулі молодики спробували силоміць прорватися до споруди. Проте співробітники міліції зуміли припинити протиправні дії на ранній стадії, й викликати підкріплення. Нападників було нейтралізовано. Їхні намагання спровокувати правоохоронців до будь-яких силових дій не мали успіху, дії міліції були виключно коректними та виваженими.

 

Всю групу молодиків було доставлено для з’ясування підстав та подробиць інциденту до Чернігівського міського відділу УМВС. Встановлено, що частина їх, мікроавтобусом „Мерседес”, прибула з м. Суми, звідки вони виїхали близько першої години ночі. Інша частина, які приїхали „Фольксвагеном”, прямували з Київської області. Загалом, до Чернігова прибули жителі Сумської, Київської, Вінницької, Рівненської, Харківської та Запорізької областей.

 

Як пояснив старший представник прибулої групи, вони мали на меті дати можливість представникам УПЦ КП потрапити до приміщення церкви, оскільки вони є законними орендарями цієї споруди, при цьому вони мали намір відсунути вбік намети, що стоять перед входом до церкви.

 

Триває встановлення повних даних учасників інциденту та докладне з’ясування обставин конфліктної ситуації.

 

Для довідки:

Конфлікт навколо Свято-Катерининської церкви в м. Чернігові триває від початку липня нинішнього року. Учасники подій пов’язують його з підписанням 5 квітня п.р. розпорядження Чернігівської облдержадміністрації № 151, в якому йшлося про передачу Катерининської церкви в оренду осередку Української православної церкви Київського патріархату. Досі церква містила у своєму приміщенні відділ прикладного мистецтва Чернігівського історичного музею ім. В.В.Тарновського, частину експонатів якого було вивезено зі споруди, інші продовжують перебувати всередині у спакованому стані. Церква входить, як складова частина, до комплексу споруд Національного архітектурно-історичного заповідника „Чернігів Стародавній” і продовжує перебувати на його балансі.

Рішення про передачу церковної споруди для використання за культовим призначенням осередкові УПЦ КП викликало гостре незадоволення у частини населення, яка підтримує УПЦ МП, підхоплене та використане окремими політичними силами. Від початку липня споруда Катерининської церкви оточена агітаційними наметами, здійснюється цілодобове чергування сил правопорядку.

 

Центр громадських зв’язків УМВС України в Чернігівській області

 

Останні новини

Від війни до підтримки: проєкт, який змінює долі жінок 22:47

Чернігівський громадський комітет захисту прав людини долучився до проєкту “Захистимо її разом: зміцнюємо громади, рятуємо життя” – ініціативи, яка має дуже просту, але життєво важливу мету: щоби жінки та дівчата в постраждалих від війни громадах мали доступ до допомоги, підтримки й простору, де їх бачать і чують.

В Чернігові відбувся тренінг для адвокатів із захисту свободи слова в умовах війни 21:41

Радою адвокатів Чернігівської області у партненрстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» проведено спеціалізований семінар для адвокатів Чернігівщини, присвячений захисту свободи слова та медіа.

Інформація за режимами доступу буває 00:00

Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір, однак режим доступу до інформації напряму залежить від її виду.

Що таке публічна інформація? 15:52

Кожен, зокрема журналіст, має право: - вільно збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію; - отримувати публічну інформацію про діяльність влади у зручний для себе спосіб.