Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

06.11.2006   12:45Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Чернігівська Феміда: Чи дійсно сліпа?

 

Фінал:

 

Заступник Голови ВСУ розпорядився скасувати постанову судді Деснянського суду м. Чернігова від 21 жовтня 2005 р. та постанову в. о. голови апеляційного суду Чернігівської обл. від 16 листопада 2005 р. щодо Кирилюка Василя Денисовича, а провадження у справі закрити.

 

“Висновки суду про вчинення Кирилюком В.Д. корупційного діяння не ґрунтуються на законі. Суддя під час розгляду справи дав тлумачення норми передбаченої п “а” ч.2 ст. 1 ЗУ “Про боротьбу з корупцією” у спосіб, який суперечить змісту цієї норми, та допустив помилки у її правозастосуванні”.

 

“Крім того, в апеляційному суді скаргу Кирилюка В. Д. також розглянуто з порушенням законодавства...”. В постанові не названо прізвища судів, які виносили вироки, тож уточняю їх у пана Кирилюка: в Деснянському суді вирок виніс суддя Морашко І.А., в апеляційному - суддя Ющенко Н.В.

 

 Хто винен?

 

Як тлумачити судові рішення перших інстанцій? Недостатньо кваліфікації у суддів? Погано вчилися в школі? Чи суд “іменем України” брав таки участь у політичній розправі?

 

Хто відповість за більш ніж річне безпідставне переслідування людини чи не всіма без винятку районними і обласними держструктурами: міліцією, прокуратурою, СБУ, судом в кінці кінців. Скільки це коштувало пану Кирилюку, мабуть нікого не цікавить. А скільки це коштувало державі?

 

Оскільки зацікавлених відповідати на ці питання нема, Василь Денисович має намір в судовому порядку виявити організаторів і виконавців цього дебошу. І відшкодувати моральні та матеріальні збитки. Адже відомо, що спекулюючи рішеннями Деснянського суду, голова Коропської РДА Анатолій Усенко видав розпорядження про звільнення пана Кирилюка з державної служби.

 

 Нові послідовники і ті ж самі замовники?

 

Цікавий випадок маємо в  Коропі: після відомого інциденту з нападом на священника УПЦ КП в Коропському суді опинилося дві справи. По одній за вимогою спростувати “недостовірну інформацію” відповідає кореспондент “ВВ” Олексій Дашевський, а по іншій – за “висловлювання грубою лайкою”, під час цього, так би мовити, «нескоєного нападу» – пономар УПЦ (патріарх якої проживає в Москві).

 

Тепер найцікавіше: одну із справ  закривають, оскільки на сьогодні минув термін її розгляду (два місяці з моменту скоєння правопорушення). Яка з них яка - здогадались? Отож.

 

Один з відповідачів до цих пір їздить по судах, а інший, мабуть, пішов із впевненістю, що він задля “ствердження православ'я” може безкарно покривати добірним матом і погрожувати смертю будь-кому. Ось така мораль, віра і справедливість. Хоча в суді мене запевнили, що пономар і без обвинувального вироку визнав свою провину, вибачився і, можливо, покаявся.

 

Знаючи зростаючу, на тлі тотального безробіття, популярність  найдревнішої професії, не можу навіть припустити, що чарівна богиня правосуддя, найнявши собі за державний кошт досвідчених сутенерів, вирішила заробляти на життя собою. Бо тут вже  не до терезів буде!

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

PS. За довідкою, отриманою в Коропському РВ УМВС, адмінпротокол на пономаря св. Успенської церкви направлено в суд 26.09.2006. Напад стався 07.08.2006 року. Містечко у нас маленьке, і багатьом було відомо, що суддя в цей час серйозно хворів і фізично не мав змоги за півтора тижні, які міліція залишила суду, розглянути цю справу.

 

 

Олександр ПРИХОДЬКО

Високий Вал

 

Останні новини

12:08

Під час чергової експертної наради провели окрему робочу зустріч з регіональною координаторкою взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Аллою Лепехою.

Як уникнути торгівлі людьми у сучасних умовах 17:06

18 жовтня в Європейський день протидії торгівлі людьми, представниці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини незважаючи на повітряну тривогу, що тривала понад 15 годин, провели інтерактивний воркшоп «Як уникнути торгівлі людьми у сучасних умовах».

Відбулося чергове засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при Чернігівській ОВА 17:01

18 жовтня відбулося чергове засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при облдержадміністрації.

Правозахисники на варті захисту прав медіа в умовах війни 19:07

14 жовтня в Чернігові відбувся інтенсивний офлайн тренінг “Журналістика майбутнього: Право, Захист та ШІ” для місцевих журналістів та представників громадських організацій, організований Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) та Регіональним хабом Інституту масової інформації “Медіабаза Чернігів”.

Чернігівські правники посилюють спроможність в захисті прав постраждалого від війни населення 22:19

В Чернігові відбувся тренінг для представників системи безоплатної правничої допомоги в Чернігівській області проведено тренінг на тему «Захист прав постраждалого від війни населення».