Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

06.11.2006   12:51Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Статут громади міста – крок до відповідальності?!

В ході інтерактивної дискусії з’ясувалось, що два обласних центри в Україні не мають статуту територіальної громади. На жаль, одним з них є місто Чернігів. Справа в тому, що із прийняттям статуту механізм співпраці представників влади та громади був би більш прозорим. Згідно з законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» влада є підзвітною населенню і має проводити громадські слухання не менше, ніж одного разу на рік. Що заважає владі вирішити це питання? Як громаді посприяти притягнути владу до відповідальності?

За порадою тренера Катерини Шалаєвої, консультанта Молодіжного Директорату Ради Європи, кандидата соціологічних наук, необхідно широко освітити в масах важливість  прийняття статуту громади  нашого міста. Гарним прикладом для наслідування є статути міст Токмак та Миргород.

Доречним для повного розуміння важливості співпраці влади та громади  було представлено соціологічне дослідження “Громада та влада: пошук та оцінка шляхів ефективного співробітництва”, яке презентував Генадій Максак, віце-президент ЧМГО «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень», яке дає чітку картину відсутності механізму діалогу «влада-громада». Дослідження було проведено наприкінці 2005 року, але низка нерозв’язаних проблем і питань тільки подовжується.

Шляхи вирішення проблем, які виникають в житті територіальної громади були і є актуальними. Статут громади міста – це крок до відповідальності, можливість отримати доречні   корисні  пропозиції (поради) від населення. Можливо влада просто робить вигляд, що нічого не помічає та не розуміє нащо цей статут міста, тим самим оберігає всіма можливими способами себе від підзвітності перед громадянами та мешканцями міста. 

Найближчим часом буде ініційовано та проведено ряд громадських слухань на актуальні питання міста, починаючи із прозорості передвиборчих перегонів, закінчуючи прийняттям хоча б проекту статуту територіальної громади. Запрошуються до обговорення всі небайдужі до даного питання мешканці міста, представники влади та ЗМІ. На даний момент створюється ініціативна група, що розроблятиме резолюції  на подання до органів місцевого самоврядування. Залишається чекати на реакцію влади, що, гіпотетично, завжди знайде більш актуальні питання для негайного вирішення.

 

Прес-служба ЧМГО «Молодь - XXI століття»

 

Останні новини

Чернігівські правозахисники зміцнюють стресостійкість та мотивацію в громадській діяльності 19:10

Перевтома, стрес, професійне вигорання. Як не піддатися їхньому згубному впливу та як з ними боротися? Розібратися з цим допоміг тренінг на тему: «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», тренером якого стала неперевершена супервізорка, психологиня та експертка з питань протидії гендерно-зумовленому насильству ГО «Центр «Жіночі перспективи» Олена Кальбус.

Інформаційні заходи з протидії гендерно-зумовленому насильству в Остерській та Новобілоуській громадах 18:27

Продовжуючи роботу з громадами у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, провели робочі зустрічі в Остерській та Новобілоуській громадах Чернігівської області.