Останні публікації
28.11.2006 01:16 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
У військовому центрі «Десна» загинув новобранець
Хлопець вирішив стати справжнім чоловіком, тому служити пішов охоче. У неділю у навчальному центрі призовники складали присягу. На церемонію приїхали родичі молодих солдат, зокрема і Сашкова мама. Привезла гостинців та трохи грошей. Всього 20 гривень. Родичі кажуть, що саме через цю двадцятку і розігралася трагедія.
Олександр, родич загиблого: «Вчора він мені увечері зателефонував і сказав, що сержанти вимагають гроші як із новоприбулих. Замість того, щоб навчати дітей і робити з них мужиків, командири вимагали гроші. Точніше не вимагали, а вибивали їх».
Ніяких документів родичам не надали. Представники військової частини забрали всі довідки, зокрема результати розтину тіла загиблого. Повідомили, що експертизу віддадуть разом із тілом солдата. Це має відбутися у вівторок.
У Міноборони факт загибелі солдата підтвердили, але про обставини смерті поки не кажуть. Проте, рідні загиблого стверджують, що Олександр помер через побиття - в нього нібито розірвана печінка.
Навчальний центр «Десна» зажив собі сумної слави торік, коли на полігоні під час стрільб екіпаж одного з танків не зорієнтувався і поцілив у бік навчального корпусу. Тоді загинуло двоє солдат, третій залишився без ніг.
Ця трагедія коштувала посади начальникові навчального центру та його заступникові. Відтоді, кажуть офіцери, у «Десні» значно суворіше дотримуються дисципліни. У неділю, на церемонії складання присяги, офіцери навчальної частини запевняли кореспондентів НТН, що нестатутні взаємини у частині викорінюють.
Віктор Бокій, полковник, начальник навчального центру: «Сама обстановка набагато покращилась, це можна запитати в батьків і самих воїнів».
Що тепер думає мати загиблого рядового, яка ще 2 дні тому була на присязі сина і слухала його командирів, краще не питати.
Останні новини
Безпечні школи Чернігівщини через впровадження відновних практик 18:04
16 грудня 2020 року в Чернігові відбувся регіональний освітній Форум «Безпека в школі через впровадження відновних практик» для представників навчальних закладів Чернігівської області.
Доступ до правосуддя для шукачів притулку та біженців в умовах карантину під увагою громадськості та фахівців 18:15
10 грудня 2020 року відбулося онлайн обговорення на тему «Стан дотримання прав шукачів притулку, біженців та осіб без громадянства в Одеській, Херсонській і Миколаївській областях».
ЗВІТ про діяльність Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за 2019 рік 19:55
Цього року нам виповнилося вже 20 років. Тому цього року Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує традицію річного звітування і презентує публічний річний звіт за 2019 рік.
Громадські активісти сприятимуть доступу до правосуддя для біженців та шукачів притулку 19:36
7-8 листопада 2020 року на базі Освітнього дому прав людини – Чернігів відбувся тренінг «Захист прав біженців та шукачів притулку в Україні» для громадських активістів та юристів, що працюють або планують працювати з біженцями та шукачами притулку.
Адвокати та правники Миколаївської області пройшли навчання щодо захисту прав шукачів притулку та біженців 18:52
30 жовтня 2020 року в м.Миколаїв відбувся тренінг на тему «Захист прав шукачів притулку, біженців та осіб без громадянства. Міжнародні та національні стандарти» для адвокатів та працівників місцевих центрів з надання правової допомоги Миколаївської області.