Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

20.12.2006   21:21Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Жінкам і чоловікам - однакові права

Голова обласної організації Спілки жінок України Ірина Дорожкина, заступник начальника управління у справах молоді та спорту облдержадміністрації Борис Атрощенко, головний спеціаліст цього управління Ніна Тимощенко вели мову про питання гендерної демократії та перспективи її розвитку на Чернігівщині. Виступили також представники обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, обласного управління статистики, обласного центру зайнятості, управління освіти і науки облдержадміністрації, громадських організацій. Вони відзначили, що чи не найбільш знаковим для нашої держави у сфері забезпечення тендерної рівності можна вважати 2005 рік, коли був виданий Указ Президента України "Про удосконалення роботи централь них і місцевих органів виконавчої влади щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків", а Верховною Радою України був прийнятий Закон "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків", які визначили інституційно-правові засади тендерних взаємовідносин у суспільстві. Таким чином відбулося законодавче закріплення тендерної рівності жінок і чоловіків, що є ознакою розвинутого громадянського суспільства, відповідності його європейським стандартам.

Разом з тим, на думку доповідача Ніни Тимощенко, темпи впровадження цього закону України у практику діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій ще не відповідають потребам часу, що перешкоджає динамічному соціальному розвитку в контексті тендерних перетворень. Просвітницька робота ведеться недостатньо, не працюють радники та уповноважені з тендерних питань. І взагалі, питання тендерної рівності практично не враховуються під час прийняття політичних рішень, планування, у бюджетних програмах.

Результатом громадських слухань має бути створення координаційних рад із питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків при облдержадміністрації, міських радах і райдержадміністраціях; запровадження радників з тендерних питань при голові обласної ради, голові облдержадміністрації, а також головах райдержадміністрацій; створення в області постій¬но діючого тендерного центру при управлінні у справах молоді і спорту облдержадміністрації; у вищих навчальних закладах і середніх школах області має розпочатися тендерна освіта.

Учасники громадських слухань прийняли рекомендації, які містять звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, обласної ради, облдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, а також до жінок-депутатів.

 

...І досвід, який не має кордонів

 

У навчально-методичному центрі Федерації профспілкових організацій області щороку поповнюють свої знання понад 10 тисяч профспілкових активістів. Цього року новий навчальний рік розпочався семінаром для голів обласних та первинних профспілкових організацій Чернігова, на якому презентовано проект «Трудові права - соціальні можливості (захист прав людини у сфері праці)», що реалізується в рамках Програми МАТРА КАП посольства Королівства Нідерланди в Україні. Його мета - досягнення на Чернігівщині вищого рівня захисту прав усіх працівників.

Буде розгорнута інформаційна кампанія, що включає відкриття телефонної «гарячої лінії», цикл тематичних передач на обласному і Чернігівському міському телебаченні, радіо, публікації в газетах, видання інформаційних буклетів. Проект втілюється в життя навчально-методичним центром профспілок та обласною організацією Спілки жінок України у співпраці з Федерацією профспілкових організацій області за підтримки головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, обласної служби зайнятості та територіальної державної інспекції праці.

У семінарі взяв участь Пер Айзенрайх - міжнародний викладач з проблем діяльності профспілок Датської об'єднаної федерації профспілок (ЗР). Багаторічна співпраця з цією організацією сприяє розвитку і вдосконаленню профспілкової освіти на Чернігівщині. Однією з головних тем цьогорічного тренінгу була тема

 

лідерства та іміджу профспілкового керівника. Студентські профспілкові лідери ознайомилися з досвідом роботи з молоддю Датської об'єднаної федерації профспілок (ЗР). Впроваджуємо в навчальний процес сучасні стандарти організації профспілкової освіти, нові інформаційні технології, прогресивні методи навчання, оновлюємо матеріально-технічну базу.

Нещодавно відкрито Веб-сайт нашого закладу (www.nmc.cn.ua), на якому можна отримати всю необхідну інформацію про навчальну діяльність, а також комплекс конферец-послуг. За допомогою сучасних мультимедійних засобів і комп'ютерів відбувається перехід до презентації освітніх програм. Слухачі, які беруть участь у семінарах, конференціях, тренінгах мають можливість оселитися в комфортабельному готелі, відвідати затишне кафе. У співпраці з Федерацією профспілкових організацій області плануємо і надалі розвивати систему профспілкового навчання, використовуючи найкращий вітчизняний та зарубіжний досвід.

 

Ірина ДОРОЖКІНА,

директор підприємства «Навчально-методичний центр»

Федерації профспілкових організацій області.

 

«Деснянська правда», 16 грудня 2006 року

 

Останні новини

У Чернігівському пункті тимчасового перебування іноземців порушуються права неповнолітніх мігрантів 21:05

Напередодні новорічних свят моніторингова група у складі регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого в Чернігівській області Алли Лепехи та моніторів національного превентивного механізму Дмитра Науменка, Інни Сімакіної, Тухана Едієва здійснили повторний візит до Чернігівського пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства.

У Новгород-Сіверському районі прийняли Програму правової освіти та надання безоплатної правової допомоги населенню 23:51

24 березня 2017 року на пленарному засіданні Новгород-Сіверської районної ради (12 сесія сьомого скликання) була прийнята «Програма правової освіти та надання безоплатної правової допомоги населенню Новгород-Сіверського району на 2017 – 2019 роки».

Юристи ЧГКЗПЛ допомогли переселенцю-«чорнобильцю» повернути свою пенсію 23:44

Припинення пенсій внутрішньо переміщеним особам і мешканцям неконтрольованих територій - це одне з постійних питань, за вирішенням яких звертаються до юристів переселенці та родичі тих людей, хто вимушений залишатися з певних причин на небезпечній території України, де панує беззаконня та продовжуються обстріли вже четвертий рік поспіль.

У Чернігові презентували дослідження про права людини в Україні 21:27

Українці цінують свої права і свободи, хоча погано орієнтуються у змісті і походженні прав людини, сутності правових механізмів, а також назагал демонструють досить низьку готовність до активних дій задля відстоювання власних прав.

Переселенці та мешканці Чернігівщини можуть отримати грантову підтримку на розвиток самозайнятості та професійного орієнтування 22:41

Міжнародна організація з міграції (МОМ) за фінансової підтримки Уряду Об’єднаного Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, що діє через Міністерство з міжнародного розвитку (DFID), продовжує проект з підтримки самозайнятості та професійного орієнтування внутрішньо переміщених осіб та представників місцевих громад в Україні.