Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

24.12.2006   02:22Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Презентація Центру для дітей вулиці у Чернігові

 

Мета зустрічі – презентація пілотного проекту та створення мережі партнерів між державними, недержавними структурами області та представництвом міжнародної організації "Лікарі світу – США" в Україні для надання комплексної допомоги безпритульним та бездоглядним дітям і членам їхній сімей у м. Чернігові та Чернігівській області.

 

У заході взяли участь: Анна ШАПОВАЛ, директор представництва організації "Лікарі світу – США" в Україні; Ігор Улянович ЖОГЛО, начальник відділу профілактики безпритульності та бездоглядності дітей Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дитини Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту; Людмила Федорівна ЗЕЛЕНЬКО, начальник служби у справах неповнолітніх Чернігівської обласної держадміністрації; Катерина Петрівна НАУМЕНКО, завідувач служби у справах неповнолітніх Деснянської районної в м. Чернігові ради; представники органів і закладів охорони здоров’я, освіти, у справах сім’ї та молоді, благодійних і громадських організацій м. Чернігова.

 

Проект "Створення Центру соціально-профілактичної роботи з дітьми вулиці в м. Чернігові" було розроблено на запит Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту в рамках виконання Державної програми подолання дитячої безпритульності і бездоглядності на 2006-2010 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 11.05.2006 р. №623. Реалізація проекту, закріплена Протоколом про наміри, підписаним між представництвом організації "Лікарі світу – США" в Україні та Міністерством 10 липня 2006 р., та Угодою про співпрацю зі службою у справах неповнолітніх Чернігівської обласної державної адміністрації та Деснянською районною в м. Чернігові радою від 11 вересня 2006 р., є частиною процесу реформування системи соціального захисту бездоглядних і безпритульних дітей та має на меті запропонувати новітні й альтернативні методи, інструментарій, підходи і моделі роботи з ними.

 

На сьогоднішній день на профілактичному огляді служб у справах неповнолітніх перебуває понад 125 000 дітей, які жебракують, схильні до правопорушень, вживають наркотичні речовин та алкогольні напої, з неблагополучних сімей тощо.

 

Бездоглядні та безпритульні діти в Україні – це переважно особи до 14 років. "Самостійно" діти йдуть з дому, починаючи з 6–7 років. Серед бездоглядних, безпритульних дітей частка хлопців вища, ніж частка дівчат.

 

Починаючи з 2000 року, на 18,2% зросла кількість дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, по Чернігівській області та м. Чернігову, і станом на 01.11.2006 р. складає 2 592 дітей. Приблизно 75% цих дітей (~1880) – це так звані соціальні сироти, тобто "сироти" при живих батьках, які з різних причин не дбають про своїх рідних дітей. Оціночна кількість дітей і підлітків, які постійно перебувають на вулиці, у Чернігівській обл. та м. Чернігові сьогодні сягає 300 осіб.

 

Пілотний проект зі створення Центру реалізується з 01.10.2006 р., загальна тривалість проекту – 2,5 років. У Центрі дітям і підліткам з групи соціального ризику будуть надаватись реабілітаційні, соціальні, психологічні, первинні медичні, педагогічні, правові та ін. послуги. Діяльність Центру буде тісно пов’язана з діяльністю місцевих державних і недержавних структур, що мають повноваження і можливості надавати необхідну допомогу клієнтам Центру.

 

Центр буде працювати на основі методології мультидисциплінарного ведення випадку, яка передбачає залучення до розгляду випадку багатопрофільного колективу спеціалістів, кожен з яких надає спеціальні рекомендації стосовно реабілітації або поліпшення становища в житті того чи іншого клієнта. За результатами оцінки та обговорення (у тому числі з клієнтом) ситуації, що склалась в кожному окремому випадку, розробляється індивідуальний план ведення випадку клієнта, в якому визначаються потреби та послуги (ресурси), необхідні для їх задоволення, формулюються цілі та конкретні кроки, зрозумілі та реалістичні для клієнтів, визначаються варіанти можливого влаштування їх у закладах для дітей або в сімейних формах виховання тощо. З дітьми і підлітками будуть працювати вуличні і соціальні працівники, психологи, лікар і медична сестра, педагог і організатор дозвілля, юрист. Увесь персонал Центру, а також представники державних організацій-партнерів пройдуть у рамках пілотного проекту ряд тренінгів з метою підвищення професійної компетентності в питаннях вуличної роботи, методології мультидисциплінарного ведення випадку, проведення психолого-соціально-медичної діагностики стану безпритульних, бездоглядних дітей і підлітків тощо.

 

Досвід, набутий в ході реалізації пілотного проекту, буде узагальнено і проаналізовано з тим, щоб адаптувати інноваційну модель центру соціально-профілактичної роботи з безпритульними і бездоглядними дітьми для подальшого використання в національній системі захисту дітей. Цей досвід стане особливо цікавим і корисним у тому смислі, що Уряд України має намір відкрити "відділення вуличної роботи", основним завданням яких буде своєчасне виявлення "дітей вулиць" і максимальне скорочення терміну їхнього перебування в стані безпритульності та бездоглядності.

 

Робоча зустріч організацій-партнерів проекту, яка відбулася 22 грудня 2006 р. у Чернігові, є першою подібною зустріччю, що проходитимуть щокварталу протягом усього терміну реалізації проекту. Метою подібних зустрічей стане обговорення досягнутих результатів, координація зусиль організацій-партнерів, моніторинг впровадження і своєчасне вирішення проблемних питань діяльності Центру.

 

Проект фінансується Всесвітнім дитячим фондом під патронатом королеви Швеції Сильвії (World Childhood Foundation).

 

Організатором першої робочої зустрічі виступають Представництво організації "Лікарі світу – США" в Україні та Служба у справах неповнолітніх Чернігівської обласної державної адміністрації.

 

Організація "Лікарі світу – США" (DOW), створена 1990 року групою лікарів-волонтерів, є міжнародною неурядовою організацією, яка займається питаннями охорони здоров’я та захисту прав людини. Основними напрямами діяльності організації DOW є профілактика та лікування ВІЛ/СНІД та туберкульозу, допомога дітям-сиротам та молоді з груп ризику, розвиток сфери жіночого здоров’я , допомога жертвам тортур та торгівлі людьми.

 

Центри соціально-медичної і психологічної допомоги дітям вулиці вперше на теренах колишнього СРСР було створено у Санкт-Петербурзі, Росія, де DOW працює з дітьми та молоддю з груп ризику вже понад 10 років.

 

Організація є членом міжнародної мережі Medecins du Monde, що складається з 12 незалежних представництв, які. працюють у більш, ніж 30 країнах світу Організація «Лікарі світу – США» сьогодні реалізує свої програми у таких країнах як, США, Гватемала, Кенія, Косово, Мексика, Непал, Румунія, Болгарія, Шрі Ланка, Росія та Україна. Для отримання додаткової інформації відвідайте наш веб-сайт: www.dowusa.org.

 

Громадський простір

 

Останні новини

Правники Чернігівщини обговорили перспективи розвитку адвокатури в Україні 18:59

12 серпня в Чернігові відбувся круглий стіл «Сучасний стан та перспективи розвитку законодавства про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Волинські надавачі правової допомоги посилюють спроможність захищати права біженців та шукачів притулку 18:54

24 вересня 2020 року в м.Луцьк відбувся тренінг на тему «Захист прав шукачів притулку, біженців та осіб без громадянства. Міжнародні та національні стандарти» для адвокатів та працівників місцевих центрів надання правової допомоги Волині.

Представники громад налагоджують співпрацю в рамках діяльності Громадського центру правосуддя Чернігівщини 18:58

22-23 вересня 2020 року відбувся тренінг «Налагодження взаємодії та конструктивного вирішення проблем/конфліктів, прийняття рішень у громаді» для представників Чернігівської та Ічнянської громад, зокрема освітян, представників соціальних служб, правоохоронців, працівників місцевих центрів правової допомоги та громадських активістів.

Адвокати та правники Закарпаття підвищують навички в сфері захисту прав біженців та шукачів притулку 23:34

22 вересня 2020 року в м.Ужгород відбувся тренінг на тему «Захист прав шукачів притулку, біженців та осіб без громадянства. Міжнародні та національні стандарти» для адвокатів та працівників місцевих центрів правової допомоги (БВПД).

Надавачі правової допомоги Чернігівщини пройшли навчання щодо захисту прав шукачів притулку та біженців 19:52

13 серпня 2020 року в Чернігові відбувся тренінг «Міжнародні та національні стандарти захисту прав шукачів притулку та біженців в Україні» для працівників центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та адвокатів Чернігівської області.