Останні публікації
05.01.2010 13:44 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Оголошено вирок у справі про катування затриманих
Суд підтвердив факт порушення норм кримінально-процесуального законодавства при затриманні братів Кунцевських, Мусієнка Ю.М. та Михальонка О.О. за підозрою в злочинній діяльності. Також підтверджено факт катування, тобто нанесення побоїв, інших насильницьких дій з метою отримати зізнання в скоєнні злочинів, що призвело до тяжких наслідків.
Винними визнано шістьох обвинувачених. Дії кожного кваліфіковано в залежності від особистої участі. Двох осіб, які, займаючи керівні посади, давали підлеглим завідомо незаконні розпорядження, очевидно перевищили службові повноваження та особисто брали участь у катуванні, засуджено до восьми років позбавлення волі. Ще двох засуджено до чотирьох років позбавлення волі. Двох працівників спецпідрозділу “Сокіл” засуджено на три з половиною і три роки позбавлення волі з іспитовим терміном. Усіх засуджених позбавлено військових звань.
Державне обвинувачення вимагало визнати винними у перевищенні владних повноважень ще трьох осіб, яким пред’являлось обвинувачення. Однак суд їх виправдав.
У зв’язку з цим прокуратура Чернігівської області вирок суду в цій частині оскаржуватиме в апеляційні інстанції.
Прес-служба прокуратури Чернігівської області
29.12.2009
Останні новини
Від війни до підтримки: проєкт, який змінює долі жінок 22:47
Чернігівський громадський комітет захисту прав людини долучився до проєкту “Захистимо її разом: зміцнюємо громади, рятуємо життя” – ініціативи, яка має дуже просту, але життєво важливу мету: щоби жінки та дівчата в постраждалих від війни громадах мали доступ до допомоги, підтримки й простору, де їх бачать і чують.
В Чернігові відбувся тренінг для адвокатів із захисту свободи слова в умовах війни 21:41
Радою адвокатів Чернігівської області у партненрстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» проведено спеціалізований семінар для адвокатів Чернігівщини, присвячений захисту свободи слова та медіа.
Інформація за режимами доступу буває 00:00
Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір, однак режим доступу до інформації напряму залежить від її виду.
Що таке публічна інформація? 15:52
Кожен, зокрема журналіст, має право: - вільно збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію; - отримувати публічну інформацію про діяльність влади у зручний для себе спосіб.