Останні публікації
06.09.2010 11:35 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
У Чернігові відбулася акція «Захисти себе сам!»
”Жовта картка – символ акції. Коли футболіст порушує правила гри, суддя показує жовту картку. Таку саму картку, на якій написано перелік прав затриманого, матимуть при собі відтепер і чернігівці”, - зазначила А.ПАЛЬКОВА.
Крім роздачі інформаційних матеріалів, організатори акції презентували перехожим виставу в техніці форум-театру, в якій обігравалася типова конфліктна ситуація взаємодії молоді з міліцією. В ході її обговорення глядачі дійшли висновку, що не варто боятися працівників міліції, у відділку варто поводитися спокійно і зважено, вимагати показати службове посвідчення працівника МВС, а також повідомлення про затримання родичів, а головне – знати підстави свого затримання й не діяти з опалу, не лінуватися читати протоколи затримання перед підписанням, а в разі не згоди, давати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу. Акторами форум-театру були активні молоді чернігівці.
”Недотримання процедури затримання призводить, як до тяжких проблем, так і до буденних неприємностей – зіпсованих нервів матері, якій не повідомили про затримання сина, підкріплення негативних стереотипів про працівників МВС, відсутність співпраці міліції й населення. Мирні акції – один із шляхів змінити на краще ставлення до цього питання”, - переконана координатор акції у Чернігові.
На запитання чернігівців відповідали досвідчені працівники Чернігівського міського центру для сім’ї, дітей і молоді й студенти Чернігівського державного інституту права, соціальних технологій та праці. Координатором акції в Чернігові виступила неурядова організація ”Світанок”.
Акцію ”Захисти себе сам!” проведено в 16-ти містах України. Її ініціювали випускники Всеукраїнської освітньої програми ”Розуміємо права людини” за підтримки Норвезького Гельсінського комітету у рамках проекту Української Гельсінської спілки з прав людини.
Останні новини
Виклики свободі слова на Чернігівщині: затягування справ та тиск на комунальні медіа 18:25
Експерти Інституту масової інформації (ІМІ) проаналізували стан справ щодо свободи слова в Чернігівській області.
Чернігівські медіа дотримуються гендерного балансу 19:11
Онлайн медіа, телеканали та газети Чернігівської області дотримуються гендерного балансу у своїх матеріалах. Такого висновку дійшли учасники презентації дослідження «Гендерне питання у чернігівських медіа», яка пройшла у регіональному хабі Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів».
Протидія насильству в умовах війни: на Прилуччині об’єднують зусилля для підтримки постраждалих 19:39
В Прилуках відбулася спільна робоча зустріч представників Чернігівського громадського комітету захисту прав людини з членами Міжвідомчої ради з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми при Прилуцькій міській раді.
В Чернігові відбувся тренінг «Захист свободи слова та права медійників в умовах війни» 19:45
Захід для місцевих журналістів та активістів організований регіональним хабом Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» в партнерстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини». Експертом навчання виступив провідний український медіаюрист, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Олександр Бурмагін.