Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

12.07.2013   17:34Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Підприємцям Чернігівщини заважають високі податки, недосконале законодавство та корупція

Про це свідчать результати дослідження “Дотримання підприємницьких прав в Чернігівській області”, що здійснене Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини спільно з Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень за підтримки Програми «Верховенство права» Міжнародного фонду “Відродження”.

Опитування зокрема показало, що підприємці Чернігівщини в середньому оцінюють рівень свободи підприємницької діяльності як такий, що нижчий середнього. Третина респондентів (34,0%) дала цьому показнику середню оцінку. Водночас чверть респондентів (24,5%) схильні вважати цей рівень найнижчим.

Основними чинниками, що перешкоджають здійсненню підприємницької діяльності, названо високий рівень податків та зборів (39,0%), недосконале законодавство (28,2%) та корупцію (18,2%).

Щодо найчастіше порушуваних прав чернігівські підприємці назвали: необґрунтовані перевірки та загальні права людини.

На думку респондентів, що вказали на порушення своїх прав, серед органів влади, що найчастіше вчиняють протиправні дії щодо підприємців, двома «лідерами» є міліція (25,5%) та податкова інспекція (20,0%). Кожен десятий (10,0%) із зазначеної категорії респондентів вказав серед цих суб’єктів Верховну Раду України та владу загалом.

Приблизно кожен п’ятий опитаний підприємець найбільш ефективною структурою щодо захисту прав підприємців вважає профспілку. При цьому кожен десятий розраховую тільки на самих підприємців. Цікаво, що 18,2% респондентів не бачать жодної інституції, готовою ефективно відстоювати права малого бізнесу, а 36,4% взагалі не змогли дати однозначної відповіді.

В разі проведення масових акцій із захисту прав підприємців тільки кожен восьмий респондент не взяв би в них участі. Половина опитаних готові підписати звернення або інші документи та/або особисто взяти в них участь, а кожен п’ятий згодні взяти на себе організаційні функції. При цьому надати фінансування готові 14,5%.

За інформацією, отриману від державних установ, протягом 2012 року в Чернігівській області відбулось зменшення кількості адміністративних справ, порушених проти підприємців. При розгляді адміністративних справ, 48,8% проаналізованих рішень є не на користь позивача – суб’єкта малого бізнесу. Водночас суди повністю задовольнили вимоги за 35,7% позовами підприємців, ще по 15,5% справ прийнято рішення про часткове задоволення вимог.

За словами виконавчого директора Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Віктора Тарасова: «Однією з можливих причин такої ситуації є необхідність посилення правових можливостей підприємців. Впровадження механізмів юридичної підтримки для представників малого та середнього бізнесу, спрощення доступу до якісних правових послуг має стати дієвим способом поліпшення ситуації щодо захисту їх прав».

В той же час, моніторинг місцевих ЗМІ показує, що проблематика дотримання підприємницьких прав досить неактивно висвітлюється в регіональних медіа. Зокрема, обласні друковані видання протягом 2012 року взагалі не містили публікацій стосовно підприємців, а на регіональних новинних веб-ресурсах частка матеріалів, присвячених проблематиці малого бізнесу, була на рівні 15%.

Із повним звітом за результатами дослідження можна ознайомитися за посиланням: http://www.protection.org.ua/files/Prava_pidpriemsiv_zvit-2013.pdf

 

Останні новини

В Чернігові відбувся круглий стіл з питань координації гуманітарної відповіді на гендерно-зумовлене насильство 00:00

Представники Чернігівського громадського комітету захисту прав людини разом з партнерами провели засідання робочої групи з питань координації гуманітарної відповіді на гендерно зумовлене насильство в Чернігівській області за участю представництва UNFPA.

Поліцейські Черніговщини вчаться захищати дітей від домашнього насильства 00:00

Представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Ірина Бірюк провела тренінг на тему: «Виявлення та реагування на випадки домашнього насильства щодо дитини» для інспекторів Служби освітньої безпеки ГУНП в Чернігівській області.

Чернігівські активісти зміцнюють стресостійкість та мотивацію в правозахисній діяльності 18:39

Перевтома, стрес, професійне вигорання… Як не піддатися їхньому впливу та підтримувати себе під час роботи з постраждалими? Відповіді шукали на тренінгу «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», організованого за ініціативи ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» для представників коаліції «Чернігівщина 1325» задля створення безпечного простору для розмови про власний стан і ресурс.