Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

19.10.2018   15:04Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

У Чернігові презентували результати моніторингу захисту прав людини в місцевих громадах

Шляхи та спільний план дій органів місцевого самоврядування та громадських організацій щодо дотримання прав людини обговорили 19 жовтня у Чернігові. Круглий стіл, на якому презентували результати громадського моніторингу індексу дотримання прав людини, організував Чернігівський громадський комітет захисту прав людини спільно з Мережею правового розвитку за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

Моніторинг здійснено за методологією Місцевого кодексу дотримання прав людини в 3-х пілотних громадах Чернігівської області – в м.Чернігів, а також Носівській міській та Михайло-Коцюбинській селищній об’єднаних територіальних громадах (ОТГ). Додатково експерти надали свої рекомендації та пропозиції, які дозволять досягти більш позитивних змін у місцевій політиці заради покращення практики щодо захисту прав людини.

Оцінювання проводилося на основі 9-ти розділів: безпека громади, навколишнє природне середовище, охорона здоров’я, гідний рівень життя, освіта та культурний розвиток, соціальний захист для вразливих категорій, праця та умови її реалізації, право на інформацію та добре врядування. Фахівці аналізували сайти громад, проводили інтерв’ю та експерименти.

Зокрема громада м.Чернігова, по 4-х із 9-и напрямів (гідний рівень життя, освіта та культурний розвиток, соціальний захист для вразливих категорій та добре врядування) отримала максимальні бали. Це стало можливим, у тому числі, завдяки реалізованим за останні 3 роки ініціативам міської влади щодо безпеки громадян, комунікації з громадськістю, впровадженню інклюзивної освіти, інформування громадян та іншого.

«Дуже добре, що громадські активісти провели оцінку дотримання прав людини у чернігівській громаді. Дані моніторингу обов’язково враховуватимуть управління та відділи міської ради, кожен по своєму напрямку роботи. Окрім того, підготовлена аналітика може бути використана під час підготовки міських програм, які так чи інакше стосуються сфери дотримання прав людини. Тобто є готова аналітика, яку можна брати у роботу. Це навіть полегшує завдання розробникам програм», - зазначив Андрій Подорван, керівник прес-служби Чернігівської міської ради.

«У Чернігівській області монітори вивчали дотримання прав людини у 3-х громадах (м.Чернігів, Носівська та Михайло-Коцюбинська ОТГ). Місцевий індекс прав людини – це проект, ініційований для підтримки і ефективного розвитку реформи децентралізації в Україні. Критерієм ефективності визнано такий розвиток, що базується на засадах пріоритету прав людини в усіх сферах її взаємин з державою. Моніторинг передбачає виставлення бальної та відсоткової оцінки зусиллям місцевої влади з забезпечення прав людини у кожному напрямові оцінювання. За результатами кожного моніторингу місцева влада має перелік рекомендацій до покращення власної діяльності», - зазначила Наталія Кулікова, представник Чернігівського громадсько комітету захисту прав людини.

«Проведення таких заходів є дуже корисним як для нас, працівників системи безоплатної правової допомоги, так і для органів місцевого самоврядування. Тільки завдяки спільним зусиллям ми можемо сприяти дотриманню прав людини. Для покращення індексу прав людини дуже ефективним є проведення правопросвітницьких заходів, в рамках яких громадяни інформуються про свої права», - прокоментувала директор Регіонального центру з надання БВПД у Чернігівській області Ірина Протченко.

Останні новини

Громадський центр правосуддя: підтримка та захист прав громадян в Чернігівській області 19:19

Попри складну та напружену ситуацію, спричинену повномасштабним вторгненням та гуманітарною кризою, своє функціонування продовжує Громадський центр правосуддя (ГЦП), що знаходиться в м. Чернігові, на базі громадської організації «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та філія ГЦП в м. Ічня на базі Ічнянського районного суду Чернігівської області.

Чернігівські поліцейські пройшли тренінг з протидії гендерно-зумовленому насильству 19:46

23 липня 2024 року для працівників відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП в Чернігівській області було проведено тренінг на тему «Ідентифікація, фіксація та перенаправлення постраждалих від гендерно-зумовленого насильства, в т. ч. воєнних злочинів».

Протидія гендерно-зумовленому насильству: тренінг для поліцейських сектору освітньої безпеки Чернігівщини 18:35

Навчатися та набувати нового досвіду у сфері протидії гендерно-зумовленому насильству (ГЗН) – важливий аспект у сучасному світі.