Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

09.11.2005   04:39Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

КАТУВАННЯ ТА НЕЛЮДСЬКЕ ПОВОДЖЕННЯ

27 лютого 2002 року близько 18 години працівник міліції Л., перебуваючи при виконанні своїх службових обов’язків, в районі перехрестя вул. Герцена і Гагаріна м.Чернігова зустрів Овсієнка В.О., якого привів до громадського пункту охорони правопорядку № 4, розташованого по вул. Гагаріна, 8, для перевірки причетності останнього до крадіжок індивідуального майна громадян. В цей час у приміщенні ГПОП № 4 знаходився старший дільничний інспектор НВМ ЧМВ УМВС України в Чернігівській області Б., який теж перебував при виконанні своїх службових обов’язків. Завівши Овсієнка В.О., працівник міліції Л. зачинив вхідні двері ГПОП № 4 з середини на замок.

Після цього, Л. та Б., явно виходячи за межі наданих їм прав та повноважень, діючи спільно, застосовуючи погрози та фізичне насильство, ображаючи особисту гідність Овсієнка В.О., почали примушувати його зізнатись у вчиненні крадіжки друкарської машинки з приміщення ГПОП № 4 та спроби підпалу ГПОП № 4 і написати письмові пояснення.

При цьому вони наносили Овсієнку В.О. чисельні удари руками і взутими ногами, по голові та інших частинах тіла. Крім того, Л. та Б. по черзі били Овсієнка О.В. по різних частинах тіла гумовою палицею ПР-73.

Перебуваючи у психологічно подавленому стані та відчуваючи сильний фізичний біль в результаті побиття, Овсієнко В.О. написав пояснення, які від нього вимагали співробітники міліції.

В той же день вони поїхали до травмпункту Чернігівської міської лікарні №2, де йому була надана перша медична допомога та зафіксовані тілесні пошкодження. Наступного дня він звернувся з заявою до прокуратури і в той же день його побої були зафіксовані судово-медичним експертом.

У липні 2002 року до них додому неодноразово приїздили працівники міліції Б. та Л., а також їх начальник, які намагались будь-яким чином змусити їх відмовитись від скарг і залагодити конфлікт. Боячись помсти з боку працівників міліції, а також піддавшись на умовляння, згодились припинити намагання порушити кримінальну справу за побиття сина. З метою залагодження конфлікту Л. та Б. за наполяганням їх начальника зобов’язались заплатити їм за побиття сина 1500 доларів США, у якості відшкодування спричиненої шкоди.

Взагалі, як показує досвід, кримінальні справи, дійовими особами яких виступають представники МВС та прокуратури, часто с самого початку приречені на невдачу. Справа ускладнена ще й особами учасників. З одного боку підсудні - представники правоохоронних органів, які раніше не судимі, мають неповнолітніх дітей і характеризуються досить позитивно. З іншого боку – потерпілий, людина, яка раніше мала судимість.

Зважаючи на всі обставини справи суд виніс рішення про заміну призначених спочатку 3 років позбавлення волі, на 2 роки умовного покарання, без права працювати в правоохоронних органах. Запрошену потерпілим суму за моральну шкоду в 50 тисяч гривень, суд вирішив необґрунтованою, і знизив до 5 тисяч. На дане рішення суду Овсієнко прагне подавати апеляцію.

 

Варто лише згадати Коваля Михайла Петровича, справа якого, про жорстоке насильство з боку працівників МВС стосовно його родини, лише нещодавно порушена прокуратурою. З моменту скоєння цього злочину минуло 4 роки! Скільки часу і сил витрачається на кожний рух по цій справі, не складно уявити. Тому, ми вважаємо, що той факт, що справа Овсієнко В.О. взагалі дійшла до судового розгляду, не кажучи про винесення обвинувального вироку, вагомий результат, як для потерпілого, так і для актуальної проблеми злочинів скоєних правоохоронцями взагалі.

 

Прізвища міліціонерів не вказуються через те, що вирок ще не вступив в законну силу.

 

Чернігівського громадського комітету захисту прав людини

 

Останні новини

Адвокати та правозахисники Чернігівщині взяли участь в тренінгу з правової підтримки ВПО та жертв війни 19:15

20 вересня 2023 року в Чернігові відбувся тренінг «Правова підтримка постраждалих від війни категорій населення, волонтерських ініціатив та місцевих організацій громадянського суспільства» для місцевих адвокатів, представників громадських організацій та працівників центрів/бюро надання безоплатної правової допомоги.

Чернігівські волонтери посилили навики з лідерства та комунікацій 23:29

22 липня 2023 року було проведене навчання для волонтерів Чернігівщини на тему «Лідерство та ефективні комунікації в роботі волонтера та активіста». Тренером заходу виступив досвідчений національний експерт з підтримки громадських ініціатив, розвитку та лідерства, директор Центру АХАЛАР - Юрій Трофименко.

Правова допомога вимушеним переселенцям та жертвам війни 15:20

Юристи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини безкоштовно надають юридичну підтримку внутрішньо переміщеним особам та постраждалим від воєнних дій на території Чернігівщини.

Посилення спроможності жіночої волонтерської спільноти в Україні 00:23

Проект «Посилення спроможності жіночої волонтерської спільноти в Україні» спрямований на підтримку жіночого волонтерства в Україні та має на меті зменшення негативних наслідків війни та гуманітарної кризи в Україні шляхом правового розширення прав і можливостей жіночих волонтерських ініціатив у місцевих громадах Чернігівської області.