Останні публікації
27.11.2006 21:05 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
ВИБОРИ ЧЕРНІГІВСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ
1. Місцева влада Чернігова з гідністю впоралася з усіма викликами, що стали на перепоні утвердження принципів вільних та демократичних виборів. Вибори підтвердили позитивні демократичні зрушення, що намітилися в нашій державі протягом останніх років. Нашими моніторами за весь період кампанії жодного разу не було зафіксовано фактів адміністративного впливу з боку влади на перебіг виборчої кампанії.
2. Ми відзначаємо також той позитив, що місцеві засоби масової інформації переважно рівномірно висвітлювали хід виборчої кампанії. І це висвітлення відбувалося в рамках чинного законодавства, редакційної політики та виборчих фондів кандидатів на посаду міського голови.
3. Виборча кампанія надала рівні шанси усім кандидатам на мерське крісло, хоча близько половини з цих кандидатів навіть не відкрили свої виборчі фонди. Це може свідчити про те, що ця частина кандидатів на посаду міського голови навіть і не збиралася боротися за перемогу. Їх масове самовисування стало лише елементом виборчих технологій фаворитів виборчих перегонів.
4. Відмічаємо також і той позитив, що виборчі суперечки між основними фаворитами виборчої кампанії вирішувалися (і, можливо, ще будуть продовжувати вирішуватися) не у формі кримінальних розборок, а у залах судів. Вибори у черговий раз засвідчили, що без професійної команди юристів на перемогу кандидатам розраховувати майже не можливо.
5. Особливістю чернігівських виборів стало також і те, що протягом усієї кампанії виборці були свідками пропагандистської війни провокаційних намірів, а не конкретних дій, спрямованих на зрив виборів. Це не могло не внести певну нервозність і недовіру до інституту виборів у велекої частини виборців. Останнє, на думку наших експертів, і стало однією з головних причин низької явки виборців на дільниці у день голосування.
6. Слабкою ланкою виборів стала Територіальна Виборча Комісія, професійний рівень якої бажав би бути кращим. Якби не конструктивна роль Центральної Виборчої Комісії, що проявлялася у наданні професійних консультацій та у постійному здійсненні моніторингових заходів щодо вивчення рівня готовності виборчих комісій до виборів, ТВК навряд чи справилась би з покладеними на неї законодавством обов'язками.
7. Стає очевидною гостра необхідність у зміні тих положень виборчого законодавства, що регулюють порядок формування виборчих дільниць. Слід дозволити Центральній Виборчій Комісії при потребі доукомплектувати виборчі дільниці, вносити до їх складу зміни.
8. Вибори місього голови Чернігова були об'єктом пильної уваги великої кількості представників громадських організацій, довірених осіб кандидатів, представників ЗМІ та офіційних міжнародних спостерігачів. Цей факт засвідчує, що на виборчих дільницях з боку громадськості було зроблено все, щоб запобігти можливим масовим фактам фальсифікації виборів.
9. Вкотре викликає занепокоєння процедура формування і якість зформованих списків виборців. За оцінками наших експертів, їх якість майже нічим не відрізнялася від якості списків зразка березня 2006 року. Якби не мала явка виборців на дільниці у день голосування (трохи більше 30%), то вказана проблема могла б бути одним із важливих чинників по визнанню виборів чернігівського голови нелегітимними.
10. Ми прогнозуємо, що ряд кандидатів на посаду Чернігівського міського голови спробують оскаржити результати вчорашніх виборів у судах. Проте, попередні дані про надто великий розрив між кількістю голосів, відданих за кандидата Олександра Соколова та іншими кандидатами (в майже 25 відсотків) засвідчують, що жодного тиску на виборців не було і жодних підстав щодо невизнання результатів виборів немає.
Прес-служба, Громадська ініціатива "Чисті вибори – 2006"
Останні новини
Як уникнути торгівлі людьми у сучасних умовах 17:06
18 жовтня в Європейський день протидії торгівлі людьми, представниці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини незважаючи на повітряну тривогу, що тривала понад 15 годин, провели інтерактивний воркшоп «Як уникнути торгівлі людьми у сучасних умовах».
Відбулося чергове засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при Чернігівській ОВА 17:01
18 жовтня відбулося чергове засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при облдержадміністрації.
Правозахисники на варті захисту прав медіа в умовах війни 19:07
14 жовтня в Чернігові відбувся інтенсивний офлайн тренінг “Журналістика майбутнього: Право, Захист та ШІ” для місцевих журналістів та представників громадських організацій, організований Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) та Регіональним хабом Інституту масової інформації “Медіабаза Чернігів”.
Чернігівські правники посилюють спроможність в захисті прав постраждалого від війни населення 22:19
В Чернігові відбувся тренінг для представників системи безоплатної правничої допомоги в Чернігівській області проведено тренінг на тему «Захист прав постраждалого від війни населення».