Останні публікації
13.10.2009 12:15 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Триває очищення рядів міліції на Чернігівщині?
В нашій області окрім зовнішньої боротьби, яку міліція веде із злочинністю, правоохоронці також дуже ретельно звертають увагу й на внутрішні проблеми. В лавах міліції не повинно бути людей, які хоч якимось чином намагаються порушувати Закон, а ще гірше - паплюжити честь охоронця закону. Українська міліція активно позбавляється від випадкових людей, які заради кращих показників діяльності не нукаються застосовувати фізичне насильство та навіть тортури до затриманих громадян.
Уже відійшла в далеке минуле гонитва за цифрою, яка часто просто вибивалася з підслідних. Міністр постійно наголошує на тому, що цифри - не головне, головне в роботі міліції має стати якість розслідувань та довіра українців.
Функції контролю за дотриманням законності в лавах міліції керівництво УМВС покладає на підрозділи внутрішньої безпеки та інспекції з особового складу. Ця, так би мовити, міліція в міліції негайно реагує на всі повідомлення від громадян про будь-які протиправні дії правоохоронців. І немає значення, надійшло це повідомлення офіційним листом, по телефону чи каналами електронної пошти. Не залишаються без розгляду навіть анонімні повідомлення.
Щодо ганебного випадку, який мав місце в Скугарях Чернігівського району, керівництво УМВС і підрозділи внутрішньої безпеки та інспекції з особового складу оперативно відреагували на інформацію про нанесення співробітниками міліції тілесних ушкоджень раніше засудженому місцевому мешканцю, який підозрювався в крадіжці шиферу.
Міліціонери, які застосовували недозволені методи дізнання, вже розпрощалися з погонами і посадами. Хоча ці особи під час допиту усіляко й заперечували свою причетність до скоєного, факти, зібрані інспекцією з особового складу та внутрішньою безпекою, вказують на пряму причетність вже колишніх міліціонерів до знущань над старим чоловіком.
Потерпілий громадянин зараз знаходиться в лікувальному закладі, для реабілітації його здоров'я медики проводитимуть довгу і складну терапію.
Остаточне рішення щодо ступеня вини колишніх правоохоронців буде прийняте прокуратурою Чернігівського району, куди направлені відповідні матеріали.
Позиція УМВС в Чернігівській області незмінна - миттєва реакція на будь-які протиправні дії з боку міліціонерів. Охоронці закону мають бути взірцем виконання службових обов'язків, і ніхто не може позбавляти громадян їх законних прав, тим більше люди, які державою покликані ці права охороняти. УМВС закликає громадян негайно повідомляти про будь-які протиправні дії з боку співробітників міліції. Тільки спільними зусиллями громадськості та правоохоронців ми очистимо ряди міліції від хижих перевертнів у погонах.
Телефони довіри:
УМВС України в Чернігівській області 619-102
Відділ внутрішньої безпеки 613-548
Управління по боротьбі з організованою злочинністю 662-844
Інспекція з особового складу Управління кадрового забезпечення 619-400
Відділ боротьби зі злочинами, пов'язаними з торгівлею людьми 4-20-50
Управління громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб 619-193
ВЗГ УМВС в Чернігівській області
05. 10. 2009 p.
Останні новини
Безпечні школи Чернігівщини через впровадження відновних практик 18:04
16 грудня 2020 року в Чернігові відбувся регіональний освітній Форум «Безпека в школі через впровадження відновних практик» для представників навчальних закладів Чернігівської області.
Доступ до правосуддя для шукачів притулку та біженців в умовах карантину під увагою громадськості та фахівців 18:15
10 грудня 2020 року відбулося онлайн обговорення на тему «Стан дотримання прав шукачів притулку, біженців та осіб без громадянства в Одеській, Херсонській і Миколаївській областях».
ЗВІТ про діяльність Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за 2019 рік 19:55
Цього року нам виповнилося вже 20 років. Тому цього року Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує традицію річного звітування і презентує публічний річний звіт за 2019 рік.
Громадські активісти сприятимуть доступу до правосуддя для біженців та шукачів притулку 19:36
7-8 листопада 2020 року на базі Освітнього дому прав людини – Чернігів відбувся тренінг «Захист прав біженців та шукачів притулку в Україні» для громадських активістів та юристів, що працюють або планують працювати з біженцями та шукачами притулку.
Адвокати та правники Миколаївської області пройшли навчання щодо захисту прав шукачів притулку та біженців 18:52
30 жовтня 2020 року в м.Миколаїв відбувся тренінг на тему «Захист прав шукачів притулку, біженців та осіб без громадянства. Міжнародні та національні стандарти» для адвокатів та працівників місцевих центрів з надання правової допомоги Миколаївської області.