Останні публікації
26.12.2011 18:28 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Про доплати "дітям війни": стан справ на сьогодні
З літа 2011 року ситуація з пенсіями дітей війни суттєво змінилася.
З 06 липня 2011 року було "підредаговано" сам закон. Пунктом 7 Закону про внесення змін до Державного бюджету на 2011 рік передбачено, що стаття 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" застосовується у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів Пенсійного фонду. А Постановою Кабміну №745 для дітей війни передбачено підвищення пенсії у розмірі 49,8 грн. І тепер, коли ПФУ призначає надбавку в 49,8 грн. - це відповідає законодавству.
Враховуючі, що строк позовної давнини за такими справами становить півроку, юристи вважають, що на сьогоднішній день звернення до суду з позовами про стягнення 30% надбавки не є перспективними. Але це не стосується позовів, які були подані раніше, їх варто довести до кінця.
Найгостріше на сьогодні питання - це виконання судових рішень, які вже винесені на користь громадян. Надзвичайна тяганина у цьому питанні пов'язана з трьома головними причинами.
По-перше, Пенсійний фонд звичайно оскаржує судові рішення і проходить досить багато часу, поки апеляційна скарга потрапить до апеляційного суду, буде розглянута та повернута. На практиці це інколи продовжується й по два роки.
По-друге, після повернення справи позивач має звернутися з заявою до суду з проханням видати виконавчий лист, отримати цей лист в канцелярії суду і відправити його до виконавчої службу. А та теж працює досить повільно.
Нарешті, останні місяці з'явилася ще одна причина, через яку надбавку у передбаченому законом розмірі не можуть отримати навіть ті «діти війни», які вже давно отримували її за рішенням суду щомісячно ("довічно"). Це пов'язано зі зміною в Пенсійному фонді порядку виплати таких коштів. Тепер виплати пенсій і доплат поділені в ПФУ на дві відомості - основну та виплат по виконавчим листам. І для виплат по другій відомості коштів в державному бюджеті не передбачено, тому виплати затримуються на невизначений час. І здається, що чи не єдиний ефективний спосіб захисту порушених таким чином прав людини - звернення до Європейського суду з прав людини.
Більш детальну інформацію з цих питань можна отримати в Чернігівському громадському комітеті захисту прав людини за адресою: м.Чернігів, 14000, вул. Горького 57, тел. (022) 612-532.
Останні новини
Безпечні школи Чернігівщини через впровадження відновних практик 18:04
16 грудня 2020 року в Чернігові відбувся регіональний освітній Форум «Безпека в школі через впровадження відновних практик» для представників навчальних закладів Чернігівської області.
Доступ до правосуддя для шукачів притулку та біженців в умовах карантину під увагою громадськості та фахівців 18:15
10 грудня 2020 року відбулося онлайн обговорення на тему «Стан дотримання прав шукачів притулку, біженців та осіб без громадянства в Одеській, Херсонській і Миколаївській областях».
ЗВІТ про діяльність Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за 2019 рік 19:55
Цього року нам виповнилося вже 20 років. Тому цього року Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує традицію річного звітування і презентує публічний річний звіт за 2019 рік.
Громадські активісти сприятимуть доступу до правосуддя для біженців та шукачів притулку 19:36
7-8 листопада 2020 року на базі Освітнього дому прав людини – Чернігів відбувся тренінг «Захист прав біженців та шукачів притулку в Україні» для громадських активістів та юристів, що працюють або планують працювати з біженцями та шукачами притулку.
Адвокати та правники Миколаївської області пройшли навчання щодо захисту прав шукачів притулку та біженців 18:52
30 жовтня 2020 року в м.Миколаїв відбувся тренінг на тему «Захист прав шукачів притулку, біженців та осіб без громадянства. Міжнародні та національні стандарти» для адвокатів та працівників місцевих центрів з надання правової допомоги Миколаївської області.