Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

05.10.2006   21:50Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Міліція і надалі забезпечуватиме громадський порядок біля Катерининської церкви

Про прихильність правоохоронців до опонентів неодноразово заявляли ті пікетувальники, що встановили намети під багатостраждальним храмом, вимагаючи передати культову споруду Московському патріархатові, та не пропускають всередину нікого, навіть фахівців заповідника “Чернігів стародавній” (на балансі якого перебувала і залишається дотепер Катерининська церква). Подібні ж закиди висловлюють і представники іншої сторони, що прагне передачі храму в користування УПЦ Київського патріархату.

Ці серії взаємно протилежних звинувачень, однак, насправді свідчать лише про одне: чернігівська міліція щира у своїх, багатократно озвучених, твердженнях про повний політичний та релігійний нейтралітет. Правоохоронці не танцюють під дудку одних і не ллють воду на млин інших. Вони не блокують вхід до храму і не сприяють його силовому розблокуванню. Міліція охороняє громадський порядок на території біля Катерининської церкви, як і в будь-якому іншому громадському місці, не допускаючи конфліктів між громадянами, що можуть призвести до тяжких наслідків, і охоронятиме порядок надалі. Міліція не має підстав для будь-якої прихильності до жодної з релігійних конфесій чи політичних сил і не сприятиме розв’язанню питань, що виходять за межі її компетенції, на будь-чию користь. Головне для працівників міліції, залучених до охорони громадського порядку біля Катерининської церкви, якраз і є саме охорона громадського порядку, тобто, простіше кажучи, не допускати, аби одні громадяни України з будь-яких міркувань побили інших громадян України.

Що ж до питань, які складають суть навколоцерковного конфлікту, є лише один спосіб розв’язати їх цивілізовано, як і належить громадянам європейської країни — вичерпати всі непорозуміння в рамках судового засідання.

 

ЦГЗ УМВС України в Чернігівській області

 

Останні новини

Адвокати та правозахисники Чернігівщині взяли участь в тренінгу з правової підтримки ВПО та жертв війни 19:15

20 вересня 2023 року в Чернігові відбувся тренінг «Правова підтримка постраждалих від війни категорій населення, волонтерських ініціатив та місцевих організацій громадянського суспільства» для місцевих адвокатів, представників громадських організацій та працівників центрів/бюро надання безоплатної правової допомоги.

Чернігівські волонтери посилили навики з лідерства та комунікацій 23:29

22 липня 2023 року було проведене навчання для волонтерів Чернігівщини на тему «Лідерство та ефективні комунікації в роботі волонтера та активіста». Тренером заходу виступив досвідчений національний експерт з підтримки громадських ініціатив, розвитку та лідерства, директор Центру АХАЛАР - Юрій Трофименко.

Правова допомога вимушеним переселенцям та жертвам війни 15:20

Юристи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини безкоштовно надають юридичну підтримку внутрішньо переміщеним особам та постраждалим від воєнних дій на території Чернігівщини.

Посилення спроможності жіночої волонтерської спільноти в Україні 00:23

Проект «Посилення спроможності жіночої волонтерської спільноти в Україні» спрямований на підтримку жіночого волонтерства в Україні та має на меті зменшення негативних наслідків війни та гуманітарної кризи в Україні шляхом правового розширення прав і можливостей жіночих волонтерських ініціатив у місцевих громадах Чернігівської області.