Refugees and migrants

Права біженців та мігрантів

Починаючи з 2001 року ЧГКЗПЛ веде активну діяльність щодо захисту прав біженців і мігрантів. В рамках цього напрямку проведено чисельні акції та тренінгові заходи для представників органів влади та правоохоронних органів, суддів, громадських активістів, тощо. В громадській приймальні комітету постійно надаються правові консультації біженцям і шукачам притулку, надається допомога по представництву їх у суді. Зокрема, юристи комітету постійно надають правову та іншу допомогу на базі Пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, в с.Розсудів Чернігівської області, який працює з 2008 року.

Також в рамках напрямку сприяння доступу до правосуддя було проведено ряд акцій, спрямованих на збільшення такого доступу серед біженців і мігрантів. З цією метою було детально розглянуто питання підсудності дій нелегальних мігрантів з точки зору міжнародного права під час семінарів для суддів місцевих судів Чернігівської та інших областей, що проводив комітет.

ЧГКЗПЛ є виконавчим партнером Управління Верховного комісару ООН у справах біженців та Міжнародної організації з міграції в Чернігівському регіоні.

В рамках цього напрямку ЧГКЗПЛ є членом Європейської мережі проти націоналізму, расизму, фашизму та на підтримку мігрантів і біженців (UNITED for Intercultural Action) www.unitedagainstracism.org, а також Ініціативи Різноманіття Міжнародної організації з міграції www.diversipedia.wordpress.com.

Протягом 2005-2006 років ЧГКЗПЛ за підтримки Європейської Комісії на національному рівні реалізовував проект «Сприяння дотриманню прав людини та основних свобод біженців та мігрантів, протистояння нелегальній міграції в Україні».

Більше інформації щодо цього напрямку можна знайти на Веб-сайті:Права біженців та мігрантів - Чернігів.