Останні публікації
22.03.2013 13:08 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Підприємці Чернігівщини мають активізуватися на захист своїх прав
Як зазначають правозахисні організації, ситуація з дотриманням підприємницьких прав в державі, особливо на рівні невеликих громад, є складною. На практиці малі підприємці відчувають повну незахищеність. Податковий тиск, корупція, рейдерство, постійна загроза знищення з боку великого бізнесу стало нормою для малих та середніх підприємців.
Масові акції протесту суб’єктів малого та середнього бізнесу на захист своїх прав, що мали місце в Україні в 2010-2011 роках, захлинулися через специфічність підприємницького середовища та недостатність координації протестів.
В той же час, зміни у податковому законодавстві суттєво позначились на роботі підприємців. Деякі суб’єкти підприємницької діяльності змушені були припинити свою діяльність. Багатьох лякають нові правила перевірок контролюючими органами.
Про це досить красномовно говорять дані статистики: кількість суб’єктів малого бізнесу протягом 2010-2011 років в Чернігівській області скоротилася майже на 15%. І це в той час як регіон має найвищий рівень безробіття в державі, що сягає 12% за методологією Міжнародної організації праці (МОП).
Як показує досвід правозахисників, порушення підприємницьких прав мають різний характер, але, як правило, викликанні незмінним переліком факторів: низька правова свідомість підприємців, обмеженість доступу до ефективної правової допомоги, відсутність дієвих державних та недержавних структур, які мають ефективні інструменти захисту прав підприємців, а головне - відсутність дієвої системи моніторингу стану дотримання підприємницьких прав та лобіювання відповідних змін на законодавчому рівні.
Тому основна мета роботи Центру правового захисту підприємців Чернігівщини й полягає у наданні безоплатної юридичної допомоги, підвищенні правової обізнаності та активізації представників малого бізнесу на захист власних економічних та майнових прав, а також аналізу ефективності наявних правових механізмів по захисту підприємницьких прав на рівні Чернігівської області.
Центр правового захисту підприємців працює щоденно з 11.00 до 17.00 за адресою: м.Чернігів, 14000, вул.Горького 57/1; телефон «гарячої лінії»: (0462) 612-532.
* * *
Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.
Останні новини
Адвокати та правозахисники Чернігівщині взяли участь в тренінгу з правової підтримки ВПО та жертв війни 19:15
20 вересня 2023 року в Чернігові відбувся тренінг «Правова підтримка постраждалих від війни категорій населення, волонтерських ініціатив та місцевих організацій громадянського суспільства» для місцевих адвокатів, представників громадських організацій та працівників центрів/бюро надання безоплатної правової допомоги.
Чернігівські волонтери посилили навики з лідерства та комунікацій 23:29
22 липня 2023 року було проведене навчання для волонтерів Чернігівщини на тему «Лідерство та ефективні комунікації в роботі волонтера та активіста». Тренером заходу виступив досвідчений національний експерт з підтримки громадських ініціатив, розвитку та лідерства, директор Центру АХАЛАР - Юрій Трофименко.
Правова допомога вимушеним переселенцям та жертвам війни 15:20
Юристи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини безкоштовно надають юридичну підтримку внутрішньо переміщеним особам та постраждалим від воєнних дій на території Чернігівщини.
Посилення спроможності жіночої волонтерської спільноти в Україні 00:23
Проект «Посилення спроможності жіночої волонтерської спільноти в Україні» спрямований на підтримку жіночого волонтерства в Україні та має на меті зменшення негативних наслідків війни та гуманітарної кризи в Україні шляхом правового розширення прав і можливостей жіночих волонтерських ініціатив у місцевих громадах Чернігівської області.