Останні публікації
20.10.2021 23:09 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Громадські активісти Чернігівщини навчались механізмам громадському контролю за безпековими службами
19-20 жовтня 2021 року в Чернігові відбувся тренінг «Ефективний громадський контроль за діяльністю правоохоронних органів» для представників громадськості та правозахисників Чернігівської області.
Актуальність тренінгу пов’язана з триваючою дискусією серед інститутів громадського суспільства, в тому числі й Чернігівщини, щодо належних механізмів демократичного контролю за діяльністю органів держави.
Завдяки участі експерток ГО «Український інститут з прав людини» Валентини Кумеди та Жанни Лук’яненко під час тренінгу учасники:
- розібрали проблеми, які виникають з громадським наглядом за державними органами в Чернігівській області та Україні, в тому числі безпековими службами;
- навчилися дієвим механізмам громадського контролю; - отримали інформацію про особливості формування громадських рад та їх діяльності, в тому числі при безпекових органах;
- навчилися реалізовувати своє право на доступ до публічної інформації, зокрема, вирізняти публічну інформацію за ознаками, ознайомляться з порядком її отримання, вимогами до складання запитів, дізнаються про спеціальні порядки отримання інформації, отримання інформації про себе;
- навчилися визначати обгрунтованість відмови у наданні інформації та дізнаються про способи захисту свого права.
Найбільшу зацікавленість в учасників викликали питання щодо кваліфікаційних вимог до членів громадських рад, прозорості діяльності громадських рад, балансу прав на свободу вираження поглядів та повагу до приватного життя, можливості обмеження прав людини та інститутів громадянського суспільствау, зокрема період карантину, а також умови отримання відповідей на запиту про публічну інформацію.
Найчастіші питання учасників стосувались порядку формування складу громадської ради, забезпечення прозорості її діяльності, реальних можливостей забезпечити ефективність проведення консультацій з громадськістю. Також учасники навчились визначати ефективну форму громадського контролю в залежності від ситуації.
Захід організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини в рамках реалізації проекту «Громадський контроль над правоохоронними органами в Чернігівській області» за підтримки Freedom House Ukraine.
Останні новини
Алгоритм дій у конфліктних ситуаціях для журналістів 12:17
У професійній діяльності журналісти часто стикаються з перешкоджанням своїй роботі, особливо під час висвітлення суспільно значущих подій. Незаконні заборони на зйомку, вимоги припинити використання техніки або залишити відкритий захід можуть бути проявами порушення прав журналіста. Щоб ефективно захистити себе у таких ситуаціях, важливо знати свої права, розуміти межі законних обмежень та вміти аргументовано відстоювати свободу професійної діяльності.
ЗВІТ про діяльність Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за 2024 рік 13:30
Цього року нам виповнилося вже 25 років. Тому цього року Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує традицію річного звітування і презентує публічний річний звіт за 2024 рік.
Правоохоронці Чернігівщини пройшли навчання з протидії гендерно-зумовленому насильству в умовах війни 19:28
В Чернігові для працівників Управління дотримання прав людини Національної поліції України проведено тренінг на тему «Запобігання та реагування на гендерно-зумовлене та сексуальне насильство, повязане з конфліктом».