Біженці та мігранти
Правова та соціальна робота з біженцями та шукачами притулку
Протидія проявам дискримінації, ксенофобії та расизму
Протидія торгівлі людьми та нелегальній міграції
Надання правової, соціальної та іншої допомоги біженцям, шукачам притулку та мігрантам
Починаючи з 2001 року ЧГКЗПЛ веде активну діяльність щодо захисту прав біженців і мігрантів. В рамках цього напрямку проводяться правоосвітні акції та тренінгові заходи для представників органів влади та правоохоронних органів, суддів, громадських активістів, тощо. В громадській приймальні комітету постійно надається правова допомога біженцям і шукачам притулку, здійснюється представництво їх інтересів у судах. Зокрема, юристи комітету постійно надають правову та іншу допомогу на базі Чернігівського Пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні в с.Розсудів Чернігівської області, який працює з 2008 року. В рамках цієї діяльності ЧГКЗПЛ є партнером Управління Верховного комісару ООН у справах біженців, Міжнародної організації з міграції та ХІАС–Україна в Чернігівському регіоні, а також членом Міжнародної коаліції з міграційних затримань (International Detention Coalition).
Боротьба з проявами ксенофобії, расизму, дискримінації та агресії на ґрунті ненависті
Діяльність ЧГКЗПЛ в цьому напрямку носить різноманітний характер. Найбільша увага приділяється дослідницькій та моніторинговій діяльності з метою вивчення причин виникнення дискримінації в українському суспільстві, акціям адвокасі та інформаційним кампаніям щодо протидії проявам дискримінації, расизму, ксенофобії злочинами на ґрунті ненависті, використанню «мови ворожнечі» в традиційних та нових медіа, а також правоосвітня та профілактична робота серед правоохоронців, суддів, чиновників тощо. Регулярний характер має проведення різних активних заходів з цієї проблематики. На рівні чернігівського регіону за ініціативи комітету організовуються публічні акції, присвячені Європейському тижню дій проти расизму, Міжнародному дню біженців та Всесвітньому дню боротьби з фашизмом і антисемітизмом. Здійснюється співпраця з організаціями національних меншин. В рамках цього напрямку ЧГКЗПЛ є членом Європейської мережі проти націоналізму, расизму, фашизму та на підтримку мігрантів і біженців (UNITED for Intercultural Action), а також Ініціативи Різноманіття Міжнародної організації з міграції.
Протидія торгівлі людьми та нелегальній міграції
Одним з важливих напрямків діяльності ЧГКЗПЛ є протидія торгівлі людьми та нелегальній міграції. Пріоритетними завданнями цього напрямку зокрема є підвищення професійного рівня та ефективності діяльності працівників правоохоронних органів та органів влади у сфері протидії торгівлі людьми, активне залучення громадськості та налагодження ефективної взаємодії між органами влади та НУО щодо попередження торгівлі людьми, в першу чергу на рівні територіальних громад сіл, селищ та міст, зміцнення потенціалу місцевих громадських організацій, що опікуються проблематикою боротьби із торгівлею людьми та допомагають жертвам торгівлі людьми. Діяльність в цьому напрямку відбувається у співпраці з Управлінням МВС України в Чернігівській області. В рамках цього напрямку надається безпосередня правозахисна допомога жертвам торгівлі людьми.
Більше інформації щодо цього напрямку можна знайти на Веб-сайті ЧГКЗПЛ «Права біженців та мігрантів в Україні»: www.migration.org.ua.